Bakkt 2019’a hızlı giriyor: 182 milyon dolarlık finansman

Merakla beklenen Intercontinental Exchange'in kripto para platformu Bakkt, 2019'a 182 milyon dolarlık finansmanla giriyor.

2019 yılında açılışıyla birlikte kripto para piyasaları üzerinde olumlu etki yaratması beklenen dünyanın en büyük borsası NYSE’nin ana şirketi ICE tarafından geliştirilen kripto para platformu Bakkt, ilk finansman turunu tamamladığını duyurdu.

Platformun resmi Medium hesabında yayınlanan ve Bakkt CEO’su Kelly Loeffler tarafından kaleme alınan açıklamada “Bizim gibi dijital varlıkların geleceğine inanan 12 partner ve yatırımcının katılımı ile 182.5 milyon dolarlık ilk finansman turumuzu tamamladığımızı onaylamaktan memnuniyet duyuyorum.” denildi.

İlk finansman turundaki partner ve yatırımcılar arasında Boston Consulting Group, GMT Digital, Eagle Seven, Galaxy Digital, Goldfinch Partners, Alan Howard, Horizons Ventures, Intercontinental Exchange, Microsoft’un risk sermayesi kolu M12, Pantera Capital, Naspers’ın fintech kolu PayU ile Protocol Ventures’ın bulunduğu bildirildi.

Açıklamada ayrıca “Bugünkü çalışmalarımız satıcı ve tüketici kullanımlarının yanı sıra dijital varlıklara kurumsal erişimi sağlamak odaklı ve bu çababımızda Starbucks gibi büyük şirketlerle iş birliği yaparak bu vizyonu genişletiyoruz.” ifadeleri yer aldı.

İkinci kez erteleme

İlk olarak Bakkt’in açılışının Aralık ayında yapılacağı açıklanmıştı. Ancak daha sonra 24 Ocak’a erteleme kararı alındı. Geçtiğimiz günlerde ABD’deki tatil günleri ve hükümetin kapanması nedeniyle platformun açılışının ikinci defa ertelenebileceğini bildirmiştik. ICE’den yapılan son açıklamada 24 Ocak tarihi ‘2019’un başları’ olarak değiştirildi.

→ BITCOIN BORSASI BINANCE 10 iPHONE XS MAX DAĞITIYOR

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl