Bakkt, beklenen uygulaması için iki büyük finans kurumuyla anlaştığını ilan etti

New York Borsası'nın ana şirketi Intercontinental Exchange'in (ICE) kontrol ettiği kripto para platformu Bakkt, beklenen tüketici uygulaması için iki büyük finansal kurumla anlaştığını açıkladı.

Intercontinental Exchange’in (ICE) sahibi olduğu dijital varlık girişimi Bakkt, büyük merakla beklenen tüketici uygulamasının başlangıcı öncesinde, kurumsal saklama hizmetini 70’ten fazla müşteriye çıkardı ve bu yoldaki büyümesini sürdürdü.

Şirketin başındaki isim olan Adam White’ın pazartesi günü yayınladığı bir blog yazısına göre; Bakkt, sigorta broker şirketi Marsh ile 500 milyon dolara varan bir müşteri sigorta anlaşması yaptı. Bu anlaşma öncesinde Bakkt müşterileri, sigortayı satın almak için Marsh ile iki taraflı çalışmak zorunda kalacaklardı. Anlaşmayla ilgili olarak firma; Gemini, Coinbase ve BitGo gibi sektör lideri olan şirketlerin ardından SOC 1 ve SOC 2 sınavlarını da tamamladı. Bu iki denetim, firmanın iç yönetim ve prosedürlerini kontrol ediyor.

White, blog yazısında “Bakkt’ın güvencesi altındaki 125 milyon dolarlık sigortanın da ötesinde artık müşterilerimiz, mevcut kriterlere tâbi olarak 500 milyon dolardan fazla bir meblağda sigortaya da sahip olabilirler” dedi.

Bakkt uygulamasında büyük ilerleme

Öte yandan Bakkt, tüketiciler için kripto para alınıp satılabilecek ve çeşitli ödül ve puan sistemlerinin de olacağı uygulaması için uzun zamandır büyük bir kararlılıkla çalışıyor. Firma, bu yılın başlarında 300 milyon dolarlık B Serisi bağış toplama turunu tamamlayarak uygulamayı oluşturmak için gerekli olan nakdi de elde etti. Blog yazısına göre, uygulama konusunda büyük ilerleme var.

Firma ayrıca, “sadakat programı” ürünü için iki büyük finansal kurumla ortaklık yaptığını da açıkladı. Konuyla ilgili blog yazısında, “Kısa bir süre önce en büyük finansal kurumlardan ikisiyle ortaklık anlaşması yaptık. Bu ortaklıkla 30 milyondan fazla müşterimizin, puanlarını platformumuz aracılığıyla seyahat, ürün satın alma ve hediye kartı olarak kullanabilmesini sağladık” denildi.

Bakkt’ın, Bridge2 Solutions şirketi aracılığıyla edindiği kurumsal müşterileri için bir trilyondan fazla ödül puanını kullandığı biliniyor. Bu girişim şirketi, oteller, havayolları ve diğer işler için gereken ödül programlaması altyapısını yönetiyor. Bakkt’ın tüketici uygulamasının bu yaz resmen açılması bekleniyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl