Bakkt’ın sessiz sedasız ilerleyen Bitcoin planı

Geçen hafta vadeli işlem sözleşmelerini piyasaya süren Bakkt, sessiz sedasız Bitcoin'i kabul etmek isteyen şirketlerle görüşüyor.

1883 0

Bakkt, sessiz sedasız Bitcoin’in günlük hayatta kullanımını artırmak için planlar üzerinde çalışıyor.

Fortune’da yer alan habere göre, Bakkt’ın ana şirketi Intercontinental Exchange’in kurucusu ve CEO’su Jeff Sprecher ile Bakkt CEO’su Kelly Loeffler, şirketin dijital varlıkları kabul etmek isteyen tüketici markalarıyla görüşme hâlinde olduğunu doğruladı.

Hâlihazırda Bakkt ile Starbucks arasında böyle bir anlaşma var. Kahve devi, Bakkt’ın ödeme yazılımını kullanarak mazağalarında Bitcoin’i bir ödeme yöntemi olarak kabul edecek. Bunun karşılığında ise Starbucks, şirketten kayda değer miktarda pay almıştı.

Bakkt, bir süre önce Bitcoin ödemelerini işleyecek olan Bakkt Pay uygulaması için Google’ın eski kullanıcı deneyimi danışmanı Chris Peterson’ı işe almıştı. Peterson, söz konusu mobil ödeme uygulaması ve dijital varlık cüzdanı çalışmalarına rehberlik ediyor. Vadeli işlem sözleşmelerinin piyasaya sürülmesinin üzerinden bir hafta geçmişken Bakkt Pay’in de yıl sonuna kadar faaliyete alınması bekleniyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Katkıda Bulun