Beklenen Bitcoin platformu Bakkt, Bakkt Pay’de de sona geliyor

New York Borsası'nın ana şirketi ICE tarafından geliştirilen kripto para platformu Bakkt'ın Bitcoin vadeli işlem sözleşmeleri piyasaya sürülmeye yakınken mobil ödeme uygulaması ve dijital varlık cüzdanı Bakkt Pay'de de sona geliniyor.

Dünyanın en büyük borsası New York Borsası’nın ana şirketi Intercontinental Exchange (ICE) tarafından geliştirilen ve yakın zamanda açılması beklenen Bakkt, mobil uygulama çalışmalarında da sona geliyor.

ICE başta olmak üzere Microsoft, Starbucks, Boston Consulting Group ve PayU’nun desteğini alan Bakkt, geçtiğimiz günlerde eski bir Google danışmanını işe aldı.

Google’ın eski kullanıcı deneyimi danışmanı olan Chris Peterson, konuyu bilen bir kaynağa göre, Bakkt Pay olarak adlandırılan mobil ödeme uygulaması ve dijital varlık cüzdanı çalışmalarına rehberlik edecek.

Şirket, geçtiğimiz Ocak ayında da mobil uygulama geliştiricisi aradığını gösteren ilanlar yayınlamıştı.

Bakkt Pay’in önümüzdeki birkaç ay içinde resmen piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Bakkt ve Starbucks

Bakkt ile kahve zinciri devi Starbucks’ın geçtiğimiz aylarda önemli bir anlaşmaya vardığı öne sürülmüştü. Buna göre Starbucks, mağazalarında Bakkt’ın altyapsını kullanacak Bitcoin ödemelerine izin verme karşılığında şirketten belirli bir yüzde hisse aldı.

Bu doğrultuda Bakkt Pay’in Starbucks’ın müşterilerden Bitcoin ödemeleri alması için kullanılacağını varsayımı mantıklı görünüyor.

Öte yandan Bakkt’la ilgili önemli bir diğer gelişme de Temmuz ayında Bitcoin vadeli işlem sözleşmeleri için kullanıcı kabul testlerinin başlayacak olması. Şirket, yakın zaman önce yaptığı açıklama ile testlerin 20 Temmuz’da başlatılacağını bildirmişti. Bakkt’ın günlük ve aylık fiziksel teslimli Bitcoin vadeli işlem sözleşmelerinin Bitcoin’e olan talebi artırması bekleniyor.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl