Bitcoin platformu Bakkt’ın beklenen uygulamasından ilk görüntü

Uzun süredir beklenen Bakkt'ın mobil uygulaması, piyasaya çıkmaya çok yakın. Şirket, erken erişim için kayıt almaya başladı ve uygulamadan bir de görüntü paylaştı.

Haber fotoğrafı: Uzmancoin arşivi

Dünyanın en büyük borsası New York Borsası’nın ana şirketi ICE’nin Bitcoin platformu Bakkt, uzun süredir beklenen mobil uygulamasından ilk görüntüyü paylaştı.

Uygulama, tüketicilerin ödüller, sadakat puanları, oyun içi varlıkları, hediye kartları ve Bitcoin başta olmak üzere kripto paraları tek bir yerden kontrol etmelerine ve kullanmalarına olanak sağlayacak. Tüm bu dijital varlıkların her yerde harcanmasını kolaylaştırmayı hedefleyen şirket, geçen senenin başlarından beri uygulama için yoğun mesai harcıyor.

Bu noktada, Bitcoin’i ilgilendiren en büyük gelişme ise uygulamanın Starbucks mağazalarında Bitcoin ile kahve alımının önünü açacak olması. Geçen sene Starbucks, mağazalarında Bakkt sistemini kullanacak Bitcoin ödemelerine izin verme taahhüdü karşılığında şirketten önemli miktarda hisse elde etmişti.

Bir Bakkt kartı ile birlikte kullanılacak olan uygulamanın şu an için Bitcoin haricinde başka bir kripto parayı destekleyip desteklemeyeceği bilinmiyor.

Bakkt, uygulamaya erken erişim için kayıtları almaya başladı.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl