Merakla beklenen Bakkt platformu, ilk Bitcoin vadelisini duyurdu

Kasım ayında açılması beklenen Intercontinental Exchange (ICE) destekli Bakkt platformu, ilk Bitcoin vadeli işlem sözleşmesini duyurdu. Sözleşme 3 para birimine karşı işlem görecek.

Dünyanın en büyük borsası New York Menkul Kıymetler Borsası’nın (NYSE) ana şirketi ICE öncülüğünde geliştirilen Bakkt, resmi Twitter hesabından ilk fiziksel olarak teslim edilen Bitcoin vadeli sözleşmeleriyle alakalı önemli bir duyuru yaptı.

Platformun duyurusunda, “Fiziksel olarak teslim edilen ilk Bitcoin vadeli sözleşmelerimiz USD, GBP ve EUR itibari para birimlerine karşı işlem görecek. Örneğin, USD/BTC sözleşmesinin satın alımı, bir Bitcoin’in müşterinin hesabına günlük teslimiyle sonuçlanacak.” denildi.

Bakkt, bu yılın Ağustos ayında Intercontinental Exchange’in (ICE) öncülüğünde Microsoft, Starbucks, BCG ve diğer bazı şirketlerin ortaklığıyla kuruldu. Şirket yatırımcıların, tüketicilerin ve trader’ların dijital varlıkları basit, daha verimli ve daha güvenli bir şekilde satın almalarını, satmalarını, saklamalarını ve harcamalarını sağlamak amacıyla açık ve sorunsuz bir küresel ağ inşa ediyor.

Bakkt, Bitcoin ETF olasılığını artıracak

Bilindiği üzere Bitcoin ETF’leri bir süredir kripto paraların gündeminden düşmüyor. Dijital varlıkların güvenli bir şekilde saklanmasını sağlayacak olan Bakkt’ın SEC’in bir Bitcoin ETF’sine izin vermesine olanak tanıyacağı düşünülüyor. ICE destekli platform, büyük kurumsal yatırımcılar için saklama hizmetleri sorununu çözüme kavuşturacak.

Bakkt’ın Kasım ayında faaliyete geçmesi bekleniyor. Bakkt’ın açılışıyla birlikte birçok kripto para analisti Bitcoin’de bir yükseliş yaşanabileceğini öne sürüyor.

→ MT GOX’TAN 230 MİLYON DOLARLIK BITCOIN VE BITCOIN CASH SATIŞI

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl