Bitcoin balinasından Blockchain projesine 1 milyon dolar

Cüzdanında 36 milyon dolarlık Bitcoin bulunan bir kripto para balinasının Blockchain tabanlı yatırım girişimi Roobee'ye 1 milyon dolarlık yatırım yaptığı bildiriliyor.

Finance Magnates’te yer alan habere göre, kimliği gizli tutulan bir Bitcoin balinası (büyük miktarda Bitcoin sahibi olan kimse), Blockchain yatırım şirketi Roobee’ye Bitcoin aracılığıyla 1 milyon dolarlık yatırım yaptı.

Roobee’nin resmi açıklama ile duyurduğu yatırım, cüzdanında yaklaşık 36 milyon dolar değerinde 7000 Bitcoin bulunan biri tarafından 22 Nisan’da gerçekleştirildi.

2017 yılının sonlarında piyasaya sürülen Roobee, borsacıların dijital varlıkları satın almalarına olanak tanıyan bir yatırım platformu. Şirket, geçen sene kripto para yatırım hizmetleri vermek üzere Estonya’dan bir lisans aldı. Roobee, bugüne kadar 5000 kişinin farklı Blockchain projelerine 15 milyon dolar değerinde yatırım yapmalarına aracılık ettiğini ileri sürüyor.

Ancak bu yatırımlar, şirketin ürün testinin bir parçasıydı ve şirket hala fonlama sürecinde. Bugünkü yatırımla beraber 5.5 milyon dolar fon sağlamış oldular.

Öte yandan 2017 yılında Ethereum’dan sadece bir ayda 230 milyon dolar kâr elde ederek Bloomberg dahil olmak üzere dünya basınında manşetlere çıkan bir başka yatırımcı da geçtiğimiz Şubat ayında Roobee’ye 4.5 milyon dolarlık yatırım yaptığını açıklamıştı.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl