Bankalar yarışıyor: Bir büyük banka daha kredi kartıyla Bitcoin almayı yasakladı

TD Bank da diğer bankaların izinden giderek müşterilerine kredi kartlarıyla kripto para satın almayı yasakladığını bildirdi.

Cointelegraph’ın haberine göre, Toronto-Dominion Bank (TD), dünyanın çeşitli büyük bankalarının izinden giderek geçtiğimiz Cuma günü müşterilerine gönderdiği e-postada kredi kartlarıyla kripto para satın almayı yasakladığını bildirdi.

Böyle bir yasağı yürürlüğe koyan ilk büyük Kanada bankası olan TD’den bir temsilci, müşterilerine hizmet etmek ve onları korumak için bankanın düzenli olarak politikalarını ve güvenlik önlemlerini değerlendirdiği söyledi.

Yasaklar küresel trend oldu

TD’nin bu hamlesi, son zamanlarda bankaların müşterilerine kredi kartlarıyla kripto para alımını yasaklama yönündeki küresel eğilimin bir parçası.

Yasak dalgası, ABD’nin bankacılık devleri JPMorgan, Bank of America ve Citigroup tarafından 3 Şubat’ta başlatıldı ve bunları İngiltere’nin en büyük bankası Lloyds Banking Group ile Avustralya, Güney Afrika ve İngiltere’deki Virgin Money izledi. Geçtiğimiz hafta ise Citibank India müşterilerine aynı yasağı getirmiş, hatta dozu biraz daha artırarak banka kartlarına da yasak koymuştu.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl