Altcoin’ler kıvranırken Bitcoin’in piyasa payı psikolojik sınırı aştı

Bitcoin'in piyasa payı ya da diğer bir deyişle baskınlık oranı her geçen gün giderek yükseliyor. Psikolojik sınır olarak görülen yüzde 50 de aşıldı.

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) şu anda tüm kripto para piyasasının yüzde 50.9’unu oluşturuyor.

CoinMarketCap’ten elde edilen verilere göre Bitcoin’in baskınlık oranı, 19 Aralık 2017’den bu yana ilk kez psikolojik sınır olarak görülen yüzde 50’ye ulaştı, hatta yüzde 50’yi de aşarak yüzde 50.9’a çıktı.

Bitcoin’in piyasa değeri şu anda 111 milyar dolar seviyesinde yer alıyor. Bu rakam diğer tüm kripto paraların piyasa değerlerinin toplamından yaklaşık 4 milyar dolar daha fazla.

Son 1 ay boyunca düzenli bir artış gösteren Bitcoin‘in baskınlık oranı, 1 Mayıs’tan bu yana yüzde 15’lik bir artış kaydetti. Aynı dönemde tüm diğer kripto paraların piyasa payları ise büyük ölçüde düşüş yaşadı.

Bitcoin’in baskınlık oranı en son bu seviyelere geldiği zaman koşullar oldukça farklıydı. O zamanlar Bitcoin’in borsalardaki ortalama fiyatı yaklaşık 18 milyar dolar, yani bugünkü değerinden yaklaşık yüzde 65 daha yüksekti.

Ünlü milyarder Michael Novogratz yakın zaman önce konuya ilişkin yaptığı bir yorumda Bitcoin’in baskınlık oranının yakın zamanda geri çekilmeyeceğini belirtmişti.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu’nun (SEC) CBOE’nin Bitcoin ETF başvurusu için karar açıklamasını ertelemesinin ardından düşüşe geçen Bitcoin, şu anda yaklaşık 6.450 dolardan işlem görüyor.

→ BİTMAİN, SOSYAL MEDYA DEVİ FACEBOOK’U YERİNDEN EDECEK

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl