‘En az bir ülke batacak ve insanlar Bitcoin’e akın edecek’

Sosyal ticaret platformu eToro'nun CEO'su Yoni Assia, İsrail'de düzenlenen bir Bitcoin etkinliğinde geleceğe ilişkin öngörülerde bulundu.

Kripto para topluluğu içinde en sıcak konulardan biri bir Bitcoin ETF’sinin potansiyel onayı ve kripto para piyasaları üzerinde etkili olup olmayacağı.

2018 yılında ETF konusunda olumlu bir şey görülmedi. Geçtiğimiz yıl, ünlü Facebook ikizleri Cameron ile Tyler Winklevoss’unkiler de dahil olmak üzere çok sayıda Bitcoin ETF başvurusu reddedildi.

Şu anda SEC’in masasında herkesin onaylanıp onaylanmayacağını merakla beklediği VanEck ile SolidX’in başvurusu var. Komisyon, başvuruyla ilgili kararı birkaç kez erteledi ve bu konuda karar alması için son tarih 2019’un Şubat ayı.

 

Sosyal ticaret platformu eToro’nun CEO’su Yoni Assia’ya göre yakın gelecekte bir kripto para ETF’sine yeşil ışık yakılmayacak. Israel Bitcoin Summit’te konuşan Assia, kripto para piyasasının mevcut durumu ve bir ETF’nin onaylanma olasılığı hakkındaki görüşlerini paylaştı.

Assia, “2018 yılının Ocak ayında ‘kripto bir balondur ve insanlar paralarını kaybedecek’ diyenler şu anda odadaki zeki adamlar, çünkü haklı çıktılar. Bunlar herhangi bir ETF onayını teşvik etmiyorlar, bu nedenle ETF onayının biraz zaman alacağını düşünüyorum.” dedi.

‘En az bir ülke 5 yıl içinde iflas edecek’

Ayrıca Assia, en az bir ülkenin tamamen iflas edeceği ve bunun insanları akın halinde Bitcoin’e yönlendireceği görüşünde. eToro’nun CEO’su şöyle konuştu:

“Önümüzdeki beş yıl içinde insanların Bitcoin’e akın ettiği en az bir ülke görmemiz kaçınılmaz. Bu ülkedeki tüm bankalar iflas edecek ve hükümetin bankacılık sistemini canlandırma şansı sıfır olacak, çünkü yerel paraya ya da yerel bankaya artık gerek olmayacak.”

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
In this article

Katkıda Bulun