Yeni doğan çocuğunu Bitcoin’e kaydetti: “Oğlumun doğumu ölümsüzleşti”

'Tookdrums' takma adındaki bir Reddit kullanıcısı oğlunun doğumunu Bitcoin blok zincirine kaydederek ölümsüzleştirdi.

‘Tookdrums’ haberi pazar günü Reddit’te verdi. 14 Haziran’da doğan oğlu Noah’ı, Bitcoin blok zincirinde yaptığı bir işlemle adeta dünyaya tanıttı ve işlemine “Merhaba Noah dünyaya hoş geldin küçük” notunu ekledi. ‘Tookdrums’ ayrıca mesaj blok zincirinden kaldırılamayacağı için Reddit’te “Artık oğlumun doğumu ölümsüzleşti” mesajını yazdı.

Decrypt’e konuşan yeni baba, “Bu önemli anı ölümsüzleştirmek için güzel ve eğlenceli bir yoldu. Ayrıca yavaş yavaş oğlum için bir fon biriktirmeye başlamak için de bir fırsattı” dedi.

Avrupalı bir Bitcoin yatırımcısı olan ‘Tookdrums’ fonda 0.05 Bitcoin (450 dolar civarı) olduğunu ve azar azar bu fonu artırmayı düşündüklerini belirterek “Cüzdanımın anahtar kelimelerini 18 yaşına geldiğinde ona vermeyi düşünüyorum. Mesajı ise onun ilgisine göre önceden söyleyebilirim” şeklinde konuştu.

‘Tookdrums’ ayrıca oğlu 18 yaşına gelinceye kadar fonları kilitlemeyi düşündüğünü ancak daha sonra bir güncelleme gelmesi ya da başka bir olay olması durumunda fonların hareket etmesi zorunluluğu ihtimaline karşı bu fikirden vazgeçtiğini söyledi.

Yatırımcı, doğmamış olan ikinci çocuğu için kesinlikle bir BTC fonu açacağını söyledi.

Öte yandan ‘Tookdrums’ Blockchain endüstrisinde çalışmadığı ve Bitcoin ve sektörle tamamen hobi olarak ilgilendiğini açıkladı.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl