Bitcoin’i bekleyen fiyat hareketi için 1 iyi, 1 kötü haber

Araştırma şirketi Delphi Digital, son raporunda Bitcoin fiyatının bu ayki seyrinin nasıl olacağını tahmin etmeye yardım edebilecek bazı bulgulara yer verdi.

1571 0

Dijital varlık araştırma şirketi Delphi Digital tarafından yayınlanan yeni bir raporda, Bitcoin fiyatının bu ayki seyrinin nasıl olacağını tahmin etmeye yardım edebilecek bazı eğilimler paylaşıldı.

Geçtiğimiz hafta birkaç saat içinde yüzde 20’ye yakın değer kaybeden Bitcoin, 7700 dolar seviyelerine kadar inmişti. Bir numaralı kripto para, buradan biraz iyileşme göstererek bugün 8230 dolardan alınıp satılıyor.

Delphi Digital, son raporunda hem yükseliş hem de düşüş eğilimi ortaya koydu. Şirket, kripto paranın uzun vadeli geleceğine inananların bu düşük fiyatları görmekten mutlu olmaları gerektiğini vurguladı. Raporda, “Bu varlık sınıfına uzun vadeli inananlar, pozisyonu artırma fırsatı sunduğundan bu geri çekilmeyi büyük bir memnuniyetle karşılamalılar” denildi.

İyi haber

Bitcoin’in geçen haftaki düşüşün nedeniyle ilgili olarak en yaygın argüman, Bakkt’ın işlem hacimlerinin bekleneni vermemesiydi. Bununla birlikte Delphi Digital, bu görüşle aynı fikirde değil. Şirket, Bakkt hacimlerinde yavaş ve istikrarlı bir büyüme öngörüyor.

Raporda, Bitcoin’in tek bir günde yaşadığı yüzde 10 ve üzerinde bir kayıptan sonra nasıl bir performans gösterdiğini gözler önüne seren veriler paylaştı. Delphi Digital’e göre 24 saat içinde yüzde 10 ve üzerinde gerçekleşen bir kaybın ardından 30 gün içinde Bitcoin’in fiyatı ortalama olarak yüzde 11 artıyor. Bu aynı senaryo için medyan getiri ise yüzde 8.6.

%10’luk düşüşten sonraki 7, 14 ve 30 günde ortalama getirilerin hepsi, tüm diğer günlerdeki ortalama getirilerden daha iyi. Açıkça görülüyor ki sert bir düşüşten sonra Bitcoin almak öncesinde almaktan daha iyi.

Bir günde yaşanan %10’luk kayıplardan sonra Bitcoin’in ortalama getirileri

Kötü haber

Bitcoin fiyatında %10’luk düşüş sonrası görülen artışlar dikkate değer olsa da bu en büyük kripto parada düşüşün bittiği anlamına gelmiyor. Araştırma şirketi, Bitcoin’in önümüzdeki 30 günde daha düşük seviyelere inebileceğini gösteren bir eğilimin altını çizdi.

Geçen hafta Bitcoin, 2018 yılının Mart ayından beri ilk defa 200 günlük hareketli ortalamanın altına düştü. Delphi Digital’e göre, tarihsel olarak bu tür bir hareket, negatif bir fiyat hareketi ile takip edildi. Böyle bir durum oluştuktan sonraki 14 ve 30 günlük periyotlar için medyan getiriler, -%4’e yakın. Fiyat, 200 günlük hareketli ortalamanın altına düştükten sonraki 14 ya da 30 gün içinde Bitcoin fiyatında olumlu bir artış, yaklaşık zamanın %23’ünde görülüyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Katkıda Bulun