Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Belçika polisi, Bitcoin al-sat işi yapan iki kardeşi tutukladı

Belçika polisi, lisanssız bir şekilde büyük çapta Bitcoin satan ve bu satışlardan yüklü miktarda komisyon alan iki Belçikalı kardeşi tutukladı. Localbitcoins.com üzerinde “Zhao Dong 1987” kullanıcı adını kullanan kardeşler, Bitcoin satış işlemleri sırasında çok yüksek komisyonlar topluyordu. 400 bin Euro ele geçirildi Polis, gözaltı sırasında bir garajda yedek lastiklerin arkasına saklanmış 100 bin Euro’luk nakit dahil, toplamda 400 bin Euro ele geçirdi. İlginç bir şekilde tutuklanan kardeşlerden biri de polis memuru çıktı. İşlem hacimlerinin oldukça fazla olması polisin dikkatini çekti LocalBitcoins,...

Belçika polisi, lisanssız bir şekilde büyük çapta Bitcoin satan ve bu satışlardan yüklü miktarda komisyon alan iki Belçikalı kardeşi tutukladı. Localbitcoins.com üzerinde “Zhao Dong 1987” kullanıcı adını kullanan kardeşler, Bitcoin satış işlemleri sırasında çok yüksek komisyonlar topluyordu.

400 bin Euro ele geçirildi

Polis, gözaltı sırasında bir garajda yedek lastiklerin arkasına saklanmış 100 bin Euro’luk nakit dahil, toplamda 400 bin Euro ele geçirdi. İlginç bir şekilde tutuklanan kardeşlerden biri de polis memuru çıktı.

İşlem hacimlerinin oldukça fazla olması polisin dikkatini çekti

LocalBitcoins, dünyanın önde gelen kripto para birimi olan Bitcoin’in satıcılarını ve alıcılarını bir araya getiren, bilinen bir platform. Ancak bu internet sitesi, yasa dışı faaliyetlere karışan kişiler tarafından da sıkça kullanıldığı için güvenlik güçleri tarafından yakından izleniyor. Bu iki kardeş, komisyonlarının yüksek olmasının yanı sıra işlem hacimlerinin de fazla olması nedeniyle polisin dikkatini çekti.

Para aklama operasyonu şüphesi

Belçika’da resmi bir lisans olmadan büyük miktarda para alışverişi yapmak yasak. Kardeşlerin para aklama faaliyetlerine dahil olabileceğinden de şüpheleniliyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl