Gerçek Wall Street Kurdu Jordan Belfort’tan Bitcoin’le ilgili çarpıcı sözler

Gerçek Wall Street Kurdu Jordan Belfort, "Eğer eski günlerime dönmüş olsaydım Bitcoin'den 50 milyar dolar kazanabilirdim." dedi.

Gerçek Wolf of Wall Street (Wall Street’in Kurdu) Jordan Belfort, Bitcoin‘in onun rezil aldatmacasının “aynadaki görüntüsü” olduğunu ve eğer eski günlerine dönmüş olsaydı Bitcoin’den 50 milyar dolar kazanabileceğini söyledi.

‘Neredeyse şirketimde olup bitenlerin aynısı’

BBC Panorama’ya konuşan Belfort, Bitcoin’le ilgili olarak çarpıcı sözler sarf etti. Belfort, Bitcoin’in kendi firmasının beş parasız insanları nasıl kandırdığının aynadaki bir görüntüsü olduğunu söyledi:

“Eğer eski günlerime dönmüş ve Bitcoin sahibi olmuş olsaydım 50 milyar dolar yapmıştım. Bunu ciddi anlamda söylüyorum. Bu, şirketimde olup bitenlerin neredeyse aynadaki bir görüntüsü.”

Belfort, Bitcoin’den para kazananların başkalarının paralarını kripto para birimlerinde batırmaya teşvik etmek için “yanlış anlatılar” ve “yarı gerçekler” ortaya koyduklarını iddia etti ve şöyle devam etti:

“Onları okuyor veya duyuyorsanız ve büyük resmi tam olarak anlamıyorsanız, doğru söylediklerini düşünmek çok kolaydır, sonra paranızı ona atarsınız. İnsanlar evlerini ipotek ediyor, kredi kartlarını kullanarak borç alıyor, son dolarlarını Bitcoin’e yatırıyorlar.”

Sabıkalı borsacı, insanların Bitcoin’e para yatırmalarının nedeninin fırsatı kaçırma korkusu olduğunu söyledi.

Belfort’un şirketi Stratton Oakmont, ucuz hisse senetleri konusunda uzmanlaşmıştı ve yatırımcıları “pompalama ve boşaltma” hisse senedi satışlarıyla dolandırıyordu.

2009 yılında kara para aklama ve menkul kıymet dolandırıcılığından suçlu bulundu, 22 ay hapis yattı ve hisse senedi alıcılarından kaçırdığı 110 milyon doları geri ödemesi emredildi.

1990’lı yıllarda eski borsacının piyasa manipülasyonu ve dolandırıcılık suçları, ünlü aktör Leonardo di Caprio’nun 2013 yılında vizyona giren Wolf of Wall Street filminin konusuydu.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl