Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Tesla CEO’su Elon Musk: “Bitcoin benim güvenli kelimem”

Tesla CEO’su Elon Musk, 2020 yılının Ocak ayında “Bitcoin benim güvenli kelimem değil” tweet’iyle kripto para piyasasında ses getirmişti.

Aynı Musk, Bitcoin fiyatı rekordan rekora koşarken bugün paylaştığı tweet’te ise “Bitcoin benim güvenli kelimem” ifadesini kullandı.

Söz konusu tweet kısa sürede hızla dolaşıma girdi. İlk dakikalarda yaklaşık 37 bin beğeni, 5 bin retweet aldı. Tesla CEO’su, ikinci bir tweet’te de “Sadece şaka yapıyorum, kimin bir güvenli kelimeye ihtiyacı var ki!?” dedi.

Musk, bugüne kadar Bitcoin ve kripto paralarla ilgili çok sayıda tweet attı. Ünlü girişimci, bir dönem Twitter profilindeki bio kısmını “Dogecoin CEO’su” olarak da değiştirmişti.

“Satoshi Nakamoto’ya nobel verilmeli”

Tesla’nın kurucusu, 2019’da Bitcoin’in mucidi Satoshi Nakamoto’ya nobel verilmesi gerektiğini ifade etmişti. Musk, “BTC’nin ilk sahibi her kimse hazzı erteleme dalında Nobel ödülünü hak ediyor.” demişti.

Musk’ın 0.25 BTC’si olduğu biliniyor. Söylediğine göre, bu BTC bir arkadaşı tarafından yıllar önce kendisine hediye olarak gönderilmişti. Musk, bunun dışında hiçbir kripto parası olmadığını açıklamıştı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl