Tom Lee’den Bitcoin için 5 bin 900 dolar uyarısı

Wall Street stratejisti Tom Lee, son raporunda Bitcoin'in tekrar sıçramaya başlamadan önce 5 bin 900 dolara düşebileceği uyarısı yaptı.

Bloomberg’in haberine göre Fundstrat Global Advisors’ın kurucu ortağı ve Wall Street stratejisti Tom Lee, son raporunda Bitcoin’in tekrar sıçramaya başlamadan önce 5900$’a düşebileceği uyarısı yaptı.

CoinMarketCap verileri baz alınırsa Bitcoin şu anda 8264$’dan işlem görüyor. Lee’nin öngörüsü gerçekleşirse Bitcoin yaklaşık olarak mevcut fiyattan yüzde 30 daha gerileyecek.

Bitcoin’in 9325 ve 8370$’daki destek seviyelerinin kırıldığını ifade eden Lee, bir sonraki desteğin 7535$, bunun da kırılması halinde sıradaki desteğin Şubat ayındaki dip seviye olan 5900$ olduğunu bildirdi.

Tom Lee’nin raporuyla Goldman Sachs’ın Sheba Jafari liderliğindeki teknik analiz ekibinin fikirleri örtüşüyor. Önceki gün yayınladığımız Goldman Sachs haberine göre, şirketin analiz ekibi Bitcoin’de 7500$’lık desteğin kırılması durumunda fiyatın 6000$’ın altına gerileme ihtimali bulunduğunu belirtti.

Öte yandan kısa vadeli olumsuz görüşlerine karşın Tom Lee Bitcoin’in uzun vadede yükseleceğini düşünüyor. Lee, Bitcoin’in yıl ortasına kadar 20 bin, yıl sonuna kadar ise 25 bin dolar olmasını bekliyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl