Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Biden, Bitcoin’i lale balonuna benzeten ismi OCC’nin başına düşünüyor

Amerikan Para Birimi Kontrol Ofisi OCC’nin başkanının kim olacağı hala netlik kazanmadı ancak öne çıkan yeni ismin Bitcoin’e şüpheyle bakan Mehrsa Baradaran olması kripto para çevrelerinde hoş karşılanmadı.

Amerikan Para Kontrol Ofisi OCC’nin yeni başkanının, Michael Barr olması bekleniyordu ve Barr, kripto evreninde olumlu repütasyona sahip bir kişiydi.

Ancak Biden yönetiminin ilerici kanadının, kendilerine kabinenin üst düzey noktalarında bir koltuk verilmemesinden ötürü, Barr’ın seçimine itiraz ettikleri ve bu konuda başarılı oldukları belirtildi.

Biden’ın OCC başkanlığı için yeni favorisi ise geçmişte kripto paralar ve Bitcoin hakkında olumsuz birçok açıklaması bulunan Mehrsa Baradaran… Adını, yazdığı kitaplar ve özellikle bankacılık sistemindeki ırkçılık konusundaki makaleleri ile duyuran Baradaran’ı, Demokratlar içindeki ilerici kanadın önerdiği belirtiliyor.

Baradaran’ın seçilmesinin İlericiler için bir zafer niteliğinde olacağı konuşulsa da bu durum kripto para evreni için olumlu olmayabilir.

Bitcoin’i lale balonuna benzetti

Geçmişte Bitcoin hakkında birçok negatif açıklama ve değerlendirmeleri bulunan Baradaran, 2019 yılında Kongre’de yaptığı bir konuşmada Bitcoin’i “lale balonu”na benzetmişti.

Bitcoin savunucularının genelde kurallara ve düzenlemelere karşı insanlar olduğunu söyleyen OCC başkan adayı ayrıca Bitcoin politikasını “aşırı sağcılık” olarak tanımlayan bir akademik makaleye de atıfta bulunmuş ve Bitcoin’in yaşanan sorunlara bir çözüm olacağına inanmadığını belirtmişti:

“Kripto para endüstrisinde, bankacılık sektörünün başarısızlığıyla ilgili yapılan eleştirilere katılıyorum. Ancak başta Bitcoin olmak üzere kripto paraların bu durum için yaratılan en iyi çözüm olduğuna inanmıyorum.”

OCC, kripto para piyasaları için önemli kurumlardan biri. Trump döneminde kurumun liderliğini Brian Brooks yapmıştı. Brooks döneminde, ABD’deki bankalara stabil kripto para ve halka açık blok zincirlerini kullanım izni verilmişti. Ayrıca bankaların stabil kripto para girişimleri için rezerv tutmasına yeşil ışık yakılmıştı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl