Binance’e giriş yapamayan kullanıcılar telaşa kapıldı

Bitcoin borsası Binance'de bugün yaşanan teknik bir aksaklık, bazı kullanıcıların platforma giriş yapamamasına yol açtı.

En büyük kripto para borsalarından biri olan Binance’e sabah saatlerinde giriş yapmayan kullanıcılar endişe yaşadı.

Bazı kullanıcıların yaklaşık 30 dakika boyunca hesaplarına giremediği bildirildi. Reddit ve Twitter gibi sosyal medya platformları üzerinden birçok kullanıcı, borsanın saldırıya uğramış olabileceği endişesiyle beraber durumu rapor etti.

Daha sonra borsada teknik bir sorun yaşandığı ve saldırıya uğramadığı anlaşıldı. Kurucu ve CEO Changpeng Zhao, fonların güvende olduğunu belirten alışılageldik yorumu ‘funds are safu’ ile korkuları yatıştırmaya çalıştı.

 

Zhao, konuyla ilgili tweet’inde “Bir ara katman sorunu yaşandı ve bazı kullanıcılar 30 dakika kadar etkilendiler. Artık her şey normal. Verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı özür dileriz. Funds are safu.” ifadelerini kullandı.

2018’de en önemli borsa olarak ortaya çıkan Binance, son zamanlarda açtığı itibari para borsalarıyla kullanıcıların Dolar ve Euro gibi itibari paralarla kripto para almalarını kolaylaştırdı. Platform, ayrıca yeni sabit kripto para çiftleri de ekleyerek işlem portfolyösünü genişletti.

Öte yandan bugün yaşanan teknik aksaklık, son aylarda en iyi performans gösteren varlıklar arasında yer alan Binance Coin’in bugün yükselişe geçtiği anlarda gerçekleşti. Binance’in kripto parası, bugün Bitcoin bazında tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

Binance şu anda kendi blok zinciri üzerinde çalışacak olan bir merkezsiz borsa açmakla meşgul. Zhao, geçtiğimiz günlerde yaptığı bir açıklamada birkaç hafta içinde borsanın test ağında faaliyete geçeceğini bildirdi.

Son verilere göre Binance’de son 24 saat içinde yaklaşık 700 milyon dolarlık alım satım gerçekleştirildi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
In this article

Katkıda Bulun