Kripto para borsası Binance’den sürpriz Türkiye hazırlığı

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından Binance, Türkiye'de de Türk Lirası ile işlem yapılabilecek bir kripto para borsası açmayı planlıyor.

İşlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, dün itibari paralarla kripto para alınıp satılabilen ikinci borsasını açtı. Platform, bu borsaların ilkini geçtiğimiz Ekim ayında Afrika ülkesi Uganda’da açmıştı. Bu borsa açılışları, şirketin her kıtada en az iki tane itibari paralarla kripto para alınıp satılabilen borsa açma planının yalnızca başlangıcı. Borsalar, Binance teknolojisi üzerine inşa edilirken ayrı bir tüzel kişilik olarak oluşturuluyor.

Düzenleyici kurumlarla yaşanacak ihtilafları en aza indirmek için tüm itibari para borsalarının başlangıçta Bitcoin ve Ethereum olmak üzere yalnızca iki kripto parayı desteklemesi bekleniyor. Şirket, bu yıl en az iki tane daha borsa açmayı planlıyor. Bu borsaların biri Malta, diğeri Singapur’da olacak.

The Block, bir sonraki muhtemel lokasyonların Güney Kore, Lihtenştayn, Arjantin, Rusy ve Türkiye olduğunu öğrendiğini bildirdi. Binance, Bermuda’yı da itibari para borsası için potansiyel bir yer olarak görüyor.

Binance’in borsa açmayı planladığı ülkeler (Kaynak: The Block)

Binance Jersey’ye Türkiye’den yoğun talep

Binance’in kurucusu ve CEO’su Changpeng Zhao, yeni açtıkları Binance Jersey için yoğun kayıt talebi aldıklarını duyurdu. Alexa’dan derlediğimiz verilere göre Binance’e en yoğun talep Türkiye’den geliyor. Türkiye’deki kripto para kullanıcıları, Binance.je’nin trafiğinin yüzde 12.4’ünü oluşturuyor. Binance.je’nin en yoğun trafik aldığı Türkiye’nin ardından ikinci ülke olarak Amerika geliyor.

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl

1 yorum

  1. Mustafa Cevapla

    Merhaba 1 bitcoin