Çin devlet televizyonu Bitcoin’e yer verdi, CZ geçmişe dikkat çekti

Hong Kong, bireysel yatırımcılara kripto para alım satım izni getirirken bu gelişme, Çin devlet televizyonu CCTV'de de verildi. Binance CEO'su Changpeng Zhao ise "Tarih boyunca bu tür yayınlar, genellikle boğa koşusuna yol açmıştır." yorumunu yaptı.

Çin’in özel statüye sahip şehri Hong Kong, kripto para regülasyonlarını genişletmeye hazırlanırken hükümetin sözcüsü olarak bilinen CCTV’de (Çin Merkez Televizyonu) yayınlanan bir haber dikkat çekti.

Bilindiği üzere, kripto para birimlerine karşı sert tutumuyla tanınan Çin, Hong Kong üzerinden kriptoları desteklemeye devam ediyor.  Bu bağlamda söz konusu haber fazlasıyla önem teşkil ediyor.

En büyük kripto para borsası Binance‘in kurucusu ve CEO’su Changpeng Zhao (CZ), Twitter hesabından yaptığı paylaşımla dikkatleri bu habere çekti.

CZ paylaşımında, “CCTV (Çin Merkez Televizyonu) az önce kriptoyla ilgili bir yayın yaptı. Bu durum büyük önem taşıyor. Çince konuşan topluluklar çalkalanıyor. Tarih boyunca bu tür yayınlar, genellikle boğa koşusuna yol açmıştır. Geçmişe bakılarak geleceğin tahmin edilebileceğini söylemiyorum ve bu bir yatırım tavsiyesi değildir.” ifadelerini kullandı ve yayının linkini ekledi.

Söz konusu yayında, Hong Kong Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Komisyonu’nun (SFC) kripto varlık alım satım platformlarının lisans başvurularını 1 Haziran’da kabul etmeye başlayacağı haberi yer aldı. Haberde Bitcoin görselinin kullanılması da ayrıca göze çarptı.

Çin’in 1 numaralı yayın organı CCTV, Hong Kong gelişmesini böyle servis etti.
Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl