Binance’ten kripto para piyasası için gelecek tahminleri

Binance'in araştırma birimi Binance Research tarafından hazırlanan 31 Mayıs 2019 tarihli raporda, sabit kripto paraların Bitcoin'in karşıt para birimi olarak yerini alacağı belirtildi. Raporda kripto para ve Blockchain alanıyla ilgili başka birçok tespite de yer verildi.

CryptoGlobe’de yer alan habere göre, işlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance‘in araştırma ekibi, sabit fiyatlı kripto paraların öngörülebilir bir gelecekte dijital varlıklar için karşıt para birimi (ikincil para birimi, örn: x/BTC) olma işlevini daha da pekiştireceğini düşünüyor.

Ekip, ABD doları veya euro gibi itibari para birimlerine endeksli kripto paraların, Bitcoin’in karşıt para birimi yerini alacağına inanıyor.

Binance’in 31 Mayıs 2019’da yayınlanan araştırma raporunda, Tether‘ın (USDT) sabit kripto paralar arasında liderliğini sürdürdüğüne, diğer sabit kripto paraların işlem hacmi ve piyasa değeri yönünden bazı eksiklikleri olduğuna ve bu durumun da onların likidite kabiliyetlerini sınırladığına dikkat çekiliyor. Raporda ayrıca, rekabette geri kalmama adına Circle’ın USDC’sinin de Compound ve Dharma gibi birçok merkeziyetsiz finans uygulamasıyla (DeFi) entegre yoluna gittiği belirtiliyor.

Programlanabilir Blockchain alanında Ethereum

Binance araştırmacıları tarafından da teyit edildiği gibi, DeFi uygulamaları en büyük akıllı sözleşme platformu olan Ethereum’la beraber programlanabilir Blockchain alanında çok sayıda yazılımcının uğrak noktası oldu. Binance ekibi bu eğilimin Ethereum protokolünün üzerine inşa edilecek yeni kripto para platformlarıyla devam edeceğini öngörüyor.

Tahmin pazarları gibi merkeziyetsiz uygulamalara (dApp) da değinilen raporda, özellikle Augur’un (REP) Veil ve AugurLite gibi tahmin pazarları ağı üstünde ikinci katman protokollerinin sürekli geliştirilmesinin bu tür ürünler için güçlü bir talebin olduğunu gösterdiği belirtiliyor.

Kimchi Primi’ne de (Güney Kore borsaları ve diğer borsalar arasındaki fiyat farkı) değinen araştırma ekibi, bu primin şu anda çok düşük seviyelerde gezindiğini ve bunun da pazarın olgunlaşmasının bir işareti olduğunu belirtiyor.

İzinli zincirler kripto para endüstrisinde sıçrama tahtası olacak

Binance’in raporunda da belirtildiği gibi, CME Group bu ay kripto para ticaretinde günlük bazda değeri 1 milyar doların üzerinde işleme ev sahipliği yaparak tüm zamanların rekorunu kırdı. Yine rapora göre bu durum kurumsal yatırımcının sektöre ağırlığını koyduğunu gösteriyor.

Binance’in 108 sayfalık kapsamlı raporunda ele alınan diğer noktalar şöyle:

  • Facebook’un GlobalCoin projesi ve JPMCoin gibi izinli Blockchain’ler endüstri içinde sıçrama tahtaları olacak.
  • Kripto para topluluğu üyeleri bazı dijital varlıkların takas edilebilirliği ve madenci merkezileşmesi konusunda hala endişeli.
  • Bu yıl IEO’ların sayıları artacak.
  • Mayıs 2019, tezgah üstü dijital varlık ticareti için oldukça aktif bir aydı, özellikle de Bitcoin açısından.
  • Çoğu trader piyasa değeri yüksek altcoin’lerle ilgileniyor. Daha küçük coin’lerde ise yavaş yavaş hacim hareketlenmeleri görüyoruz.
Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl