Bitcoin, Binance.US’te 138 bin dolara çıktı

Dün akşam yaşadığı yükselişle 30 bin dolara göz kırpan Bitcoin, regülatörlerin kıskacı altındaki Binance.US'te yaklaşık 4 katı fiyata ulaştı.

Küresel çaptaki en büyük kripto para borsası olarak kabul edilen Binance’in ABD kolu olan Binance.US’te Bitcoin fiyatı 138 bin dolar oldu. Dün akşam Bitcoin yükseldiği esnada gerçekleşen fiyat hareketi USDT paritesinde görüldü.

Blockworks’ün TradingView verilerinden yaptığı doğrulamaya göre bu durum sadece birkaç saniye sürdü. Fiyatın bu seviyeye çıktığı esnada, 62.2 BTC el değiştirdi. Yani birileri bu piyasa fiyatı üzerinden de alım yapmış oldu.

Ters yönde de yaşanmıştı

Binance.US aynı durumu Bitcoin’in yeni zirvelere gittiği 2021 yılının kasım ayında da yaşamıştı. 65 bin dolar olan Bitcoin fiyatı Binance.US borsasında kısa süreliğine 8200 dolara kadar inmişti. Benzer bir durum da 2018 yılında Coinbase’de görülmüştü. Burada da Ether fiyatı 100 dolar olması gerekirken birkaç dakikalığına 13 dolara düşmüştü.

Geçtiğimiz haftalarda da Bitcoin fiyatının 26 bin dolar olduğu dönemde, Binance.US’te fiyat 28 bin doların üzerine çıkmıştı. Ancak bu farkın nedeni diğerlerine göre nispeten daha mantıklı ve doğaldı. O günlerde Binance borsasına SEC tarafından kayıtsız menkul kıymet satışı davası açılmış ve borsanın kullanıcıları paralarını çekebilmek için yoğun şekilde Bitcoin’e geçiş yapmışlardı.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl