Binance’in kurucusu, 2018’de fiyatları alaşağı eden 5 faktörü açıkladı

Binance'in kurucusu Changpeng Zhao, 2018 yılının bitmesine günler kala bir değerlendirme yazısı kaleme aldı.

Binance’in kurucusu ve CEO’su Changpeng Zhao, Binance kullanıcılarına hitaben yazdığı yıl sonu yazısında 2018 yılının fena bir yıl olduğunu, aynı zamanda geriye dönüp bakıldığında gerçek bir ilerleme kaydedildiğini ifade etti.

2018 yılı için öncelikle kötü haberleri ele alan Zhao, kripto para fiyatlarının 2018’de büyük darbe almasına birçok faktörün neden olduğunu ileri sürdü.

Aklına gelenlerden beş maddelik bir liste yapan Zhao, kripto para fiyatlarının düşüşüne gerekçe olarak şunları sıraladı:

– 2017 yılında fiyatların çok sert bir şekilde yükselmesi
– 2017’de birçok ICO projesinin 2018’de ürünlerini piyasaya sürmesi bekleniyordu ama olmadı.
– Çeşitli borsalarda çok sayıda güvenlik olayları yaşandı.
– Dünyanın birçok yerinde görülen yasal belirsizlik sektörün ilerleyişini durdurdu.
– Biz genç bir sektör olarak çok bir arada değildik. Projeler arasında, insanlar arasında ve daha fazla düşüşe neden olan aptalca çatallanmalar arasında kavgalar vardı.

Daha sonra Zhao, Binance’in bu kaosun ortasında temel değerlerine bağlı kalmaya çalıştığını, güvenlik ve kullanım kolaylığından ödün vermeksizin dünya genelinde para özgürlüğünü artırmak için çok çaba sarf ettiğini söyledi. Binance’in kurucusu, “Kullanıcılarımızı ve topluluğumuzu korumak için çok savaştık. En iyi bildiğimiz yollardan ikisine odaklandık: İnşa etmek ve benimsemeyi artırmak.” dedi. Zhao, ardından Binance’in 2018 yılı boyunca neler yaptığını özetledi.

‘Sektör her zamankinden daha güçlü olacak’

2019 yılına da bir bakış atan Zhao, “Blockchain, kripto paralar ve Binance kalacak. Sektörümüz her zamankinden daha fazla güçlü olacak.” ifadelerini kullandı.

‘Binance Chain faaliyete geçecek’

Binance’in kurucusu ardından 2019 yılında Binance.com’a daha fazla özellik ekleneceğini, Binance Chain‘in yüksek performanslı bir DEX ile faaliyete geçeceğini bildirdi.

‘BNB’nin kabulü artacak, itibari para kullanılabilen borsa sayısı 10 olacak’

Zhao, bunların yanı sıra dünya çapında itibari para ile işlem yapılabilen borsa sayısını 10’a çıkaracaklarını, sektör liderleri ile daha fazla ortaklığa girişeceklerini, BNB’nin kabulünü artıracak daha fazla kullanım durumu üzerinde çalışacaklarını ifade etti.

“Benimsemeyi geliştirmeye ve artırmaya devam edeceğiz, sektörü daha da ileriye taşıyacağız.” diyen Zhao, yazısını “Sizlere mutlu noeller, mutlu tatiller ve mutlu yıllar diliyorum” ifadeleriyle sonlandırdı.

→ RISK SERMAYEDARI PACK’TEN BITCOIN YORUMU: FIRTINAYI ATLATACAĞIZ

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl