Binance Coin, tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı

Kripto para borsası Binance'in kendi kripto parası Binance Coin, bugün Bitcoin'e karşı tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

İşlem hacmine göre en büyük kripto para borsalarından biri olan Binance’in kripto parası Binance Coin, yükselişine bugün de devam etti. 14 Ocak’tan bu yana istikrarlı bir şekilde değer kazanan kripto para, 5.5 dolardan 9.80 dolara kadar çıktı. BNB, yayın saatinde ise 9.76 dolardan alıcı buluyor.

BTC bazında tüm zamanların en yükseği

BNB, dolar bazında rekor seviyesine 12 Ocak 2018 tarihinde ulaşmıştı. Kripto para o gün 25 dolara tırmanmıştı. Öte yandan BNB, Bitcoin’e karşı rekorunu ise bugün kırdı.

CoinMarketCap’ten alınan verilere göre kripto paranın bir önceki zirvesi, 18 Ocak 2018’deki 0.00264 BTC idi. BNB, bugün ise 0.00268 BTC’ye kadar ulaştı. Kripto para, yayın saatinde 0.00267 BTC’den alınıp satılıyor.

 

BNB neden yükseliyor?

BNB’nin yükseliş nedeni açık değil. Bununla birlikte Binance’in yaklaşan merkezsiz borsası Binance DEX’in yarattığı yükseliş beklentisinin yatırımcıları BNB alımına yönlendirdiği tahmin ediliyor.

Bu arada Binance’in kurucusu Changpeng Zhao da BNB’nin tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmasının ardından Şubat ayında birçok gelişme olacağını belirterek “Bizi izlemeye devam edin!” dedi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
In this article

Katkıda Bulun