Robert Sluymer: İkinci yarıdaki ralliden önce Bitcoin biriktirin

Bitcoin, 6600 dolardan işlem görürken müşterilerine gönderdiği notta "Şu anda almayın" tavsiyesini veren ve ardından kripto paranın 3000 dolar seviyelerine düşmesiyle tahmininde haklı çıkan Fundstrat analisti Robert Sluymer, yeni notta "İkinci yarıdaki ralliden önce Bitcoin biriktirmek için yaklaşan geri çekilmeleri kullanın" diyor.

Piyasa stratejisi şirketi Fundstrat Global Advisors‘a göre, Bitcoin yakında bir geri çekilme hareketi yapabilir, ancak yatırımcılar bunu daha fazla alım için bir fırsat olarak değerlendirmeli.

Kasım 2018’de yaşadığı kırılmayla Aralık ayında 3,200$’lara kadar inen Bitcoin, o tarihten sonra istikrarlı bir yükseliş dönemine girdi ve bugün 5,800$’ı aşarak 2019’un en yüksek seviyesine ulaştı.

CoinTelegraph’ta yer alan haberde, şirketin analisti Robert Sluymer’ın dün müşterilerine ilettiği bir notta, Bitcoin’de uzun vadeli yükseliş eğiliminin başladığına dikkat çekerken birikim evresinin henüz bitmediğini belirttiği bildirildi.

“Yaklaşan geri çekilmelerden yararlanın”

Notta ayrıca şu ifadelere de yer verildi:

“2019’un ikinci yarısında bir rallinin başlayacağı beklentisiyle ikinci çeyrekte Bitcoin biriktirmek için ufukta gözüken geri çekilmeleri kullanın. Bitcoin’in 4,300$ yakınlarındaki desteği yeniden test etmeyeceğini söylemek şu an için erken olsa da yatırımcıları ve trader’ları gelişmekte olan uzun vadeli boğa teknik profiline odaklanmaya teşvik edeceğiz.”

Sluymer’ın bu notu, yine aynı şirketin kurucu ortağı olan Tom Lee’nin önümüzdeki yıl için kripto paralar adına oldukça umutlu olduğunu açıklamasının ardından geldi.

Lee, 2020’nin sonuna kadar Bitcoin’in 2017’deki 20,000$ rekorunu kıracağını iddia etmişti.

6000 dolardan düşüşü öngörmüştü

Bitcoin’in Kasım ayındaki çöküşü sırasında kendini toplamasının ve teknik sağlamlığını yeniden kazanmasının zaman alacağını söyleyen Sluymer’ın bu öngörüsü doğru çıkmıştı.

Sluymer, Ekim ayında Bitcoin 6600 dolardan işlem görürken müşterilerini şu anda Bitcoin satın almamaları gerektiği konusunda uyarmıştı. Yaklaşık bir ay sonra kripto para, 3000 dolar seviyelerine gerilemişti.

Haziran’da yanıldı

Sluymer’ın geçtiğimiz yılın Ekim ayındaki öngörüsü doğru çıkarken Haziran ayındaki tahmini gerçekleşmedi. Analist, 7000 doları en büyük kripto para için “en alt seviye” ilan etmiş fakat bu seviye ilerleyen aylarda kırılmıştı.


Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir, habere konu şahısların kendi görüşleridir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Yeterli deneyim ve birikime sahip değilseniz bir danışmandan yardım almanız önerilir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Uzmancoin ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl