Bitcoin’deki yükseliş Bitcoin Cash’e de yansıdı: 24 saatte yüzde 25’lik artış

Dün akşam ve gece saatlerinde Bitcoin'de yaşanan yükseliş kripto para piyasasını 1.1 trilyon doların da üzerine çıkarırken, 2017 boğa sezonunun önemli coin'lerinden Bitcoin Cash de büyük altcoin'ler arasındaki en büyük sıçramayı yaptı.

2017 boğa sezonunda 3700 dolara çıkan Bitcoin Cash, uzun dönemli sessizliğini bozdu. BCH, dünkü Bitcoin yükselişine en büyük tepkiyi veren coin’lerden oldu ve %25’lik artışla 130 doların da üzerine çıktı.

Haberin yazıldığı dakikalarda yaklaşık 128 dolardan işlem gören Bitcoin Cash, son 1 aydaki en büyük yükseliş oranını yakalamış oldu. Son dönemde işlem hacminde de yüzde 400’den fazla artış olan Bitcoin fork’u BCH’nin yükselişinin arkasında ise 15 Mayıs günü yapılan büyük güncelleme olabilir.

CashToken güncellemesi…

Hatırlanacağı üzere bu güncelleme CashToken’lar üzerinden yapılmıştı. Bitcoin Cash ağında çıkarılan CashToken’lar hem sansüre karşı dayanıklı hem de düşük işlem ücretleriyle biliniyorlar. Altın ve emlak gibi fiziksel ürünleri temsil etme özelliğine de sahip olan CashToken’ların benimsenip benimsenmeyeceğini zaman gösterecek.

İşte Bitcoin Cash’teki yaşanan değerlenme, bu güncellemeden sonra görülen ilk yükseliş oldu. Zaten özel bir topluluğu olan Bitcoin Cash’in ilerleyen dönemlerdeki performansı yakından takip edilecek.

Hatırlanacağı üzere 2017’nin ağustos ayında Bitcoin’in bir fork’u olarak ortaya çıkan BCH, geliştiriciler arasındaki anlaşmazlık sonucunda doğmuştu.

Bitcoin Cash’in bugünkü en büyük destekçilerinden olan Roger Ver de, blok genişliğinin artırılması gerektiğini savunan grubun yanında yer alıyordu. Bitcoin Cash’i ön plâna çıkaran Bitcoin.com şirketinin CEO’su olan Roger Ver, 2010’lu yılların başında aldığı yüklü miktardaki Bitcoin’lerle biliniyordu.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl