Bitfinex, iflas mı etti? İddialar üzerine borsadan açıklama geldi

Son birkaç gündür iyice ayyuka çıkan 'Bitfinex iflas etti, paralarınızı çekin' söylenetilerine borsadan yanıt geldi.

Son birkaç gündür haber portalları ve sosyal medya platformlarında Bitfinex’in iflas ettiğiyle ilgili iddialar ayyuka çıkmıştı. Bu iddiaların birçoğu, Medium’da yer alan uzun bir yazıyı referans gösteriyordu.

Söz konusu yazıda Bitfinex’in müşterilerinin haftalardır borsadan para çekemedikleri, birçok destek biletinin cevapsız bırakıldığı, Bitfinex ve Tether’in hesaplarının bulunduğu Noble Bank’ın satılığa çıkarılması ve daha birçok gerekçelerle borsanın iflas ettiği, kullanıcıların kripto paralarını bir an evvel çekmeleri gerektiği öne sürülüyordu.

Dün yayınlanan bu yazı ve ardından hızla yayılan söylentilerden sonra borsadan bir cevap geldi.

Cevapta Bitfinex’in 2013’ten beri küçük bir ekip ve düşük işletme maliyetiyle faaliyet gösteren çok az sayıdaki borsadan biri olarak iflas etmediği belirtildi. Buna ek olarak Bitfinex’e ait Bitcoin, Ethereum ve EOS cüzdanları gösterilerek bu cüzdanların Bitfinex’in tuttuğu kripto para miktarının küçük bir kısmını temsil ettiği ifade edildi. Cüzdanlarda tutulan toplam miktar, yaklaşık 1.7 milyar dolar tutarındaydı.

Daha sonra bu söylentilerin kurgudan başka bir şeye dayanmadığı, hem itibari hem de kripto para çekme işlemlerinin normal bir şekilde çalıştığı, Onaylı Bitfinex kullanıcılarının Euro, Japon Yeni, İngiliz Sterlini ve ABD Doları’nı serbest bir şekilde çekebileceği kaydedildi.

Açıklamada son olarak Noble Bank’a değinildi. Bitfinex, Noble Bank’ın operasyonlar, ödeme gücü ve hayatta kalabilirlik üzerinde hiçbir etkisi olmadığı bildirildi.

→ BITTREX 3 FARKLI DİJİTAL PARA İÇİN CÜZDANLARI KAPATACAK

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl