Bitfinex, tüm para yatırma işlemlerini durdurdu

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Bitfinex, ABD Doları dahil, tüm para yatırma işlemlerini durdurdu.

The Block’un kaynaklarına göre, dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Bitfinex, tüm ABD Doları yatırma işlemlerini durdurdu ve durumu bir hafta içinde normale döndürmeyi bekliyor.

Şirket, geçtiğimiz hafta sonu borsanın bankacılık ilişkileri ve finansal istikrarı konusundaki geniş spekülasyonlar üzerine bir basın açıklamasıyla ‘Bitfinex iflas etmedi’ demişti.

Daha sonra Bitfinex’in Global Trading Solutions adlı bir şirketin özel hesabı üzerinden USD yatırma işlemleri için HSBC’yi kullandığı ortaya çıkmıştı. Özel hesabın doğası gereği, HSBC’nin şirketle bankacılık ilişkilerinde bulunduğunun farkında olup olmadığı net değildi.

 

Borsa, USD’nin yanı sıra EUR, JPY ve GBP gibi para birimleri için de yatırma işlemlerini durdurdu.

Bitfinex’in resmi internet sitesinden USD yatırma bölümüne girildiğinde kullanıcıları USD işlemlerinin geçici olarak durdurulduğu uyarısı karşılıyor.

Geçen hafta sosyal medyada hızla yayılan Bitfinex’le ilgili Medium yazısında borsanın müşterilerinin haftalardır borsadan para çekemedikleri, birçok destek biletinin cevapsız bırakıldığı, Bitfinex ve Tether’in hesaplarının bulunduğu Noble Bank’ın satılığa çıkarılması ve daha birçok gerekçelerle borsanın iflas ettiği, kullanıcıların kripto paralarını bir an evvel çekmeleri gerektiği öne sürülüyordu.

Kaynak: The Block

→ BITCOIN’DEKİ SERT DÜŞÜŞTEN ÖNCE GİZEMLİ BALİNADAN 137 MİLYON DOLARLIK HAREKET

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
In this article

Katkıda Bulun

1 comment

  1. orhan Cevapla

    çözüm: para çekilemeyen borsadan tüm parayla btc ve benzeri bir kripto para alınır, başka bir borsaya transfer edilir. orada satılır ve o borsadan nakit olarak bankaya çekilir.