Bitfinex’in 1 milyar dolarlık LEO’su için sıraya girdiler

Bitfinex'in 1 milyar dolar elde etmeyi hedeflediği LEO token satışına talebin oldukça yoğun olduğu bildiriliyor.

Geçtiğimiz hafta tartışmalı kripto para borsası Bitfinex, token satışı yoluyla 1 milyar dolar toplamayı planladığını duyurmuştu. Elde edilecek bu 1 milyar dolar ile 850 milyon dolarlık kaybın telafi edilmesi hedefleniyor. Borsa, kripto parasına LEO adı verdi.

Ünlü Wall Street analisti Thomas Lee, aldığı duyuma göre LEO token satışına talebin çok yüksek olduğunu söyledi. Lee, sözlerinin devamında bunun geçtiğimiz haftalardaki fiyaskoya karşın borsanın güven kazandığını gösteren bir işaret olduğunu ekledi.

Halka açık satışı bulunmayan LEO, yalnızca kurumsal yatırımcılara USDT karşılığında satılıyor.

Ortaya çıkan son bilgilere göre Bitfinex’in 850 milyon dolarlık parası Portekiz, Polonya, ABD ve İngiltere’deki yetkililer tarafından ele geçirildi ve korunuyor. Borsa, blokeli olduğunu ileri sürdüğü bu parayı geri aldığında tamamını LEO token’larını yakmak için kullanacağını açıkladı.

Bu arada Bitfinex’in 2018 yılında 60-90 arası çalışanla 400 milyon doların üzerinde net kâr elde ettiği bildirildi. Bu rakama göre şirket, bir önceki yıl baz alındığında yüzde 25 kâr artışı sağlamış oluyor. Bitfinex’in çalışılan sayısı göz önüne alındığında ulaştığı net kâr rakamları şaşkınlıkla karşılandı.

Öte yandan Thomas Lee, borsanın 1 milyar dolarlık token satışının kısa vadede Bitcoin’in fiyatı üzerinde olumsuz etki yaratabileceğini söyledi. Bir arz şokundan endişe eden Lee, “1 milyar dolarlık IEO, piyasanın bu arzı sönümlemesi gerektiğinden dolayı muhtemelen kısa vadede Bitcoin ve diğer kripto paraları negatif etkileyecek. yorumunu yaptı. Analist, 1 milyar doların piyasaya dışarıdan gelmesi durumunda arz şokunun yaşanmayacağını fakat bu senaryonun pek mümkün olmadığını ifade etti.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl