Bitcoin borsası Bitfinex’ten 200 milyon dolarlık çıkış

New York Başsavcılığı'nın açtığı soruşturmayla gündeme gelen Bitfinex'in cüzdanlarından yaklaşık 200 milyon dolar değerinde Bitcoin ve Ether çıkışı görüldü.

Bitfinex’i 850 milyon dolarlık kaybı örtbas etmekle suçlayan New York Başsavcısı’nın soruşturmasını takiben kripto para borsası Bitfinex’ten 90 milyon dolar değerinde Bitcoin ve 103 milyon dolar değerinde Ether çıkışı görüldü.

Platformdan çekilen Bitcoin’lerin adedi 17 bini aşarken Ether’deki çıkışlar daha çarpıcıydı. Son verilere göre, Bitfinex’ten 663 bini aşkın Ether çekildi.

Çıkışların ardından borsanın Bitcoin cüzdanında yarım milyar dolar değerinde 102,285 BTC kaldı. Kalan Ether miktarı ise 1.6 milyonu buluyor.

Toplamda Bitfinex, soruşturmanın basına yansımasının ardından cüzdanlarında tutulan Ether ve Bitcoin’lerin yaklaşık yüzde 20’sini kaybetti.

Son 24 saatte Bitfinex’ten çekilen Ether miktarı, kaynak: Token Analyst

Whale Alert’in verilerine göre, son 12 saatte büyük miktarda Bitcoin ve Ethereum’un yanı sıra Maker (MKR) gibi daha küçük miktarlardaki diğer coinler de Bitfinex’in cüzdanlarından bilinmeyen adreslere taşındı.

Bugün New York Başsavcılığının Bitfinex hakkında soruşturma başlattığı haberi gelmiş ve savcılık, Bitfinex’i ve Tether’i 850 milyon dolarlık fon kaybını Tether’in rezervlerini kullanarak gizlemekle suçlamıştı.

Bugün paylaştığı bir blog yazısıyla suçlamaları reddeden Bitfinex, New York Başsavcısı’nın mahkeme dosyalarının kötü niyetle yazıldığını ve iddiaların yanlış olduğunu ve ayrıca bu tutarın kaybedilmediğini, esasen ele geçirildiğini ve koruma altına alındığını bildirdi. “Haklarımızı ve yasal çözüm yollarımızı kullanmak ve fonları serbest bırakmak için aktif olarak çalışıyoruz.” diyen Bitfinex, hem Bitfinex’in hem de Tether’in finansal açıdan güçlü olduğunu iddia etti.

Son para çekme işlemleri, korunma prosedürünün bir parçası olarak Bitfinex’ten paralarını çekeceklerinin sinyalini veren kullanıcılarla örtüşüyor. Bunların arasında en az 1 milyon dolarını çeken İngiliz girişimci Alistair Milne de var.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl