Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Bitcoin madenciliği devi Bitmain tetikte: Yarılanmaya sıkı önlem

Lider Bitcoin madencilik şirketi Bitmain'in yaklaşan yarılanma öncesi çalışan sayısını önemli ölçüde azaltma kararı aldığı bildiriliyor.

Dünyanın en büyük madencilik şirketi Bitmain, Mayıs ayında gerçekleşecek olan blok ödülü yarılanması öncesinde çalışanlarının önemli bir kısmını işten çıkaracak.

Yerel haber organlarına göre, Çin merkezli şirket tarafından planlanan bu işten çıkarmanın ardında yarılanmanın yarattığı belirsizlik ve geçen sene bir önceki CEO Micree Zhan’ın hızlı büyüme uygulamaları yatıyor.

Madencilerin blok başına aldıkları BTC ödülünün yarı yarıya düşecek olmasının kripto para madenciliği sektörünü önemli ölçüde etkileyebileceği zaten söyleniyordu. Bu ihtimali gözardı etmeyen Bitmain, şimdiden sıkı önlem çalışmalarına başladı.

Bir Bitmain yetkilisi, konuyla ilgili olarak “Piyasa koşullarına ve iş geliştirmelerine bağlı olarak çalışanlarımız konusunda ayarlamalar yapmaya devam ediyoruz. Sonuç itibarıyla sürekli olarak yeni yetenek arayışındayız ve her kesimden başvuruları memnuniyetle karşılıyoruz.” dedi.

Çinli haber organı Wushuo Blockchain’in birkaç anonim kaynağa dayandırdığı haberinde şirketin operasyonları ile sermaye akışının sağlıklı bir durumda olduğu ve hamlenin esas olarak Zhan’ın genişleme uygulamalarını geri almak ve yaklaşan Bitcoin yarılanmasına daha iyi hazırlanmak amacıyla gerçekleştirildiği aktarıldı.

Geçtiğimiz hafta sonunda CEO Jihan Wu’nun bir şirket toplantısı düzenleyerek bölüm başkanlarına bir personel optimizasyon listesi vermelerini söylediği bildiriliyor. Değişikliklerin şirketin 17 Ocak’taki yıllık toplantısından önce yapılması bekleniyor.

2018 yılının Aralık ayında bazı yurt dışı faaliyetlerini sonlandıran şirket, çalışan kadrosunu da yarı yarıya azaltmıştı. Şirketin sosyal medya hesabına göre, Bitmain’de toplamda 2500 kişi çalışıyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl