Aniden kapanan Bitcoin borsasının sahibinin cesedi bulundu

Temmuz ayının başlarında aniden kapanan kripto para borsası BitMarket'in sahibi, bir ormanda başından kurşunlanmış halde bulundu.

Temmuz ayının başlarında Polonya merkezli kripto para borsası BitMarket’in aniden kapanarak on binlerce kullanıcısını mağdur ettiğini bildirmiştik. 8 Temmuz’da kapanan bu borsanın ortağı Tobias Niemiro ölü bulundu.

Polis, Polonyalı girişimcinin şüpheli ölümünü araştırıyor.

Decrypt’in yerel radyo Radio Olsztyn’den aktardığı habere göre, başından vurulmuş olan Niemiro’nun cesedi, Perşembe günü Olsztyn’deki (Polonya’nın başkenti Varşova’dan üç saat uzaklıkta) evinin yakınlarında yer alan bir ormanda bulundu.

Niemiro’nun kesin ölüm nedeni henüz resmi olarak açıklanmış değil.

Polonya’nın önde gelen gazetelerinden Gazeta Wyborcza’nın haberinde 44 yaşındaki girişimcinin intihar ettiği iddia edildi. Bununla beraber, Niemiro’nun yakınları bir cinayetten şüpheleniyorlar.

Polonyalı iş insanı Adam Socha, bugün bir blog yazısında ölmeden birkaç saat önce Niemiro’dan e-posta aldığını açıkladı.

E-postanın oldukça uzun olduğunu ifade eden Socha, Niemiro’nun mafyanın eline düşmüş gibi göründüğünü ve kendisine birtakım isimler verdiğini belirtti. Socha, soruşturma nedeniyle e-postanın içeriğini açıklayamayacağını ekledi.

Niemiro, kaynak: Radio Olsztyn

BitMarket, iki hafta önce aniden kapandığında gerekçeyi “likidite kaybı” olarak açıklamıştı. İddiaya göre, 400’den fazla yatırımcı toplamda 23 milyon dolar değerindeki 2300 BTC’sini kaybetti.

Borsanın kapanmasının ardından yapılan açıklamada Niemiro ve diğer ortak Marcin Askielowicz, müşterilerinin fonlarını zimmetlerine geçirdikleri iddiasını reddetmişlerdi. Niemiro ayrıca Polonya merkezli internet sitesi Money.pl’ye yaptığı açıklamada, “Her şeyimi kaybettim, birileri borsanın çökmesine neden oldu. İtibarımı yitirdim. Ben kurbanlardan biriyim.” demişti.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl