BitMEX’in kurucu ortağı, The Giving Pledge’i imzalayan süper zenginler arasına katıldı

BitMEX'in kurucu ortağı olan Ben Delo, The Giving Pledge'i imzalayarak varlıklarının çoğunluğunu insanlığın uzun vadeli geleceği için bağışlama sözü verdi.

İngiltere’nin kendi çabalarıyla milyarder olan en genç ismi olan kripto para borsası BitMEX’in kurucu ortağı Ben Delo, varlıklarının çoğunluğunu insanlığın uzun vadeli geleceğini korumaya çalışmak için bağışlama sözü verdi.

Toplumun en acil sorunlarına el atmak amacıyla servetlerinin çoğunu bağışlama sözü veren milyarderler için Bill & Melinda Gates ve Warren Buffet tarafından oluşturulan The Giving Pledge’i imzalayana Delo, bugüne kadar bunu gerçekleştiren 23 ülkeden yaklaşık 200 imza sahibinden biri oldu.

35 yaşındaki Delo, tasarlanmış salgın ve ileri düzey yapay zeka gibi yeni gelişen teknolojilerden kaynaklı potansiyel risklerin yanı sıra nükleer savaş ve aşırı iklim değişikliği gibi yıkıcı tehditlere ilişkin çözümler geliştiren projeleri finanse etme taahhüdünde bulundu.

Delo, “Gelecek nesiller de dahil olmak üzere tüm yaşamlar değerlidir. Gelecek yüzyılda yeni teknolojilerin getirdiği zorlukları ve fırsatları kontrol edebilirsek, ileride büyük ve olağanüstü bir gelecek bizi bekliyor.” diyor.

The Giving Plegde’de kripto para alanından bir başka önemli isim daha var. Önde gelen kripto para borsası Coinbase’in CEO’su Brian Armstrong, eğitim ve diğer konulara fon sağlama taahhüdü vermişti.

The Giving Pledge, kendisini “dünyanın en zengin kişilerini ve ailelerini servetlerinin yarısından fazlasının hayırseverliğe adamaya davet ederek toplumun en acil sorunlarını ele almaya yardım etmeyi hedefleyen bir çaba” olarak tanımlıyor.

Oluşumun listesinde Elon Musk’tan Richard Branson’a, Michael Bloomberg’den David Rockefeller’a kadar sayısız isim bulunuyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl