Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

BitMEX CEO’su Hayes: 2019, büyük ICO’lar için hesaplaşma yılı olacak

BitMEX'in CEO'su Hayes, 50 milyon dolardan fazla para toplayan 12 ICO'nun token'larının henüz hiçbir borsada listelenmediğini, satın alanların da bir an önce elden çıkarmak istediğini söyledi. Hayes ayrıca "2019 birçok ICO için hesaplaşma yılı olacak" dedi.

BitMEX CEO’su Arthur Hayes, BitMEX tarafından yapılan bir araştırmanın sonuçlarını açıkladı. Bu araştırmaya göre, her biri 50 milyon dolardan fazla para toplayan 12 ICO token’ı, henüz hiçbir ikincil piyasada işlem görmüyor.

Bu token’lar şöyle:

Telegram
Filecoin
DFINITY
Polkadot
tZero
Basis
Orchid Protocol
Rootstock
Algorand
Cosmos
Oasis Labs

Hayes şu yorumda bulundu:

“Bu token’lar büyük değere sahip. Çok sayıda itibar gören token’ın topladığı paralar büyük parçalara ayrılmış durumda. Bu token’ların ne zaman ikincil piyasalarda listeleneceği ise tam bir muamma ve belki de hiç listelenmeyecekler.”

Hayes’in esprili yorumları konuyla ilgili çarpıcı bir bakış açısı sunuyor. Bazı anekdotların kulağına geldiğini söyleyen Hayes şöyle dedi:

“Büyük paralarla ve umutlarla bu token’ları satın alan insanlar, token’ları piyasada listelenmeden önce onları satmaya çalışıyorlar ve indirime de razılar.”

Görünüşe göre Hayes, bu token’ların çoğunun ya da hepsinin gelecekte gerçek bir değere sahip olacağına inanmıyor. Ayrıca, son zamanlarda federal hükümetin bunlara karşı aldığı pozisyonun da yenilikçi ICO alanına büyük zarar verdiğinden emin. Hayes, ayrıca bir konuda merakını şöyle ifade ediyor:

“Bu kadar büyük miktarda arzı yapılan bu saçmalıkları (token’ları kastediyor) kim alacak?”

Hayes, sorusunu da kendisi cevaplıyor:

“Rootstock gibi bu token’ların bazılarının geliştirici bir ekibi olmak zorunda. O yüzden bir dereceye kadar talep beklenebilir. Bu varlık sınıfının hepsinin başarısızlığa mahkum olduğuyla ilgili bir bakış açısını razı etmek zordur ama ICO’ların yakın geleceği hakkında aşırı pozitif olmak da naiflik olacaktır.”

Yine şöyle devam ediyor:

“Eğer bu token’lar piyasaya girerse, artık büyük kayıplarını saklamak için muhasebe hileleri de fayda etmeyecektir.”

Haber: CCN

→BİTCOİN’İN HASH ORANI TARİHİNİN EN DİK DÜŞÜŞÜNÜ YAŞADI

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl