BitMEX’in CEO’su Bitcoin’in yıl sonunda 50 bin dolar olacağına hala inanıyor

BitMEX'in CEO'su Arthur Hayes, CNBC'nin canlı yayınına katılarak Bitcoin'in yıl sonunda 50 bin dolara ulaşacağı tahminini tekrarladı.

BitMEX’in CEO’su Arthur Hayes, CNBC’nin canlı yayınına katılarak Bitcoin’in yıl sonunda 50 bin dolara ulaşacağı tahminini tekrarladı.

Wharton School of Business mezunu olan Hayes, geleneksel finansal enstrümanların ticaretini yapma yeteneğiyle ün yapmıştı. Mezun olduktan kısa bir süre sonra Hong Kong’a taşındı ve Citigroup ile Deutsche Bank’ta üst düzey bir ‘trader’ oldu.

Geleneksel varlıklardan dijital varlıklara geçiş yapan Hayes, dünyanın en büyük Bitcoin ticaret platformlarından biri olan BitMEX’in aktif CEO’su.

CNBC ekranlarında yayınlanan Fast Money programında Melissa Lee’nin sorularını yanıtlayan Hayes, Bitcoin’in gelecekteki değeri konusundaki iyimserliğini açıkça ortaya koydu.

Fiyatların sert bir şekilde düştüğü Ocak ayından sonra tahmininin değişip değişmediği sorulduğunda “Yoo hayır. Tahmin yapmak benim işim. Doğru ya da yanlış olsun, benim için önemli değil.” dedi ve hala 2018 yılı sonuna kadar 50 bin dolara çıkacağına inandığını söyledi.

Hayes, bu tahmini ilk olarak Aralık ayının başlarında Bitcoin henüz 20 bin dolar seviyesini görmemişken yapmıştı. Hayes, o gün “Bence yüksek volatilite Bitcoin’e olumlu yansıyor. Çünkü daha fazla haber üretiliyor ve bu haberler daha fazla insanı bu alana çekiyor. Bitcoin aslında spekülatif bir varlık. Bitcoin’e yatırım yapmanın riskli olmadığını iddia eden herkes kendisini kandırıyor. Bir hiçten 10 yıldan kısa bir sürede 200 milyar Dolar’ın üzerine çıkan bir varlıktan söz ediyoruz. Bitcoin’e yatırım yapan herkesin kaybetmeyi göze alabildiğinden daha fazla para yatırmamasını tavsiye ediyorum. Günde yüzde 10 ile 20’den daha fazla volatiliteye sahip herhangi bir varlık sınıfının ticareti yapılmalıdır. Ben Bitcoin’in 2018 yılında 50.000$’a ulaşacağını düşünüyorum.” demişti.

Bu arada Hayes, Pazartesi günü başlayan dünyanın en büyük kripto para ve Blockchain etkinliği Consensus 2018’e turuncu bir Lamborghini Huracan ile gelerek dikkatleri üzerine çekmişti.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl