246,000 kullanıcıya sahip borsa, bir gecede ortadan kayboldu

246,000 kullanıcısı bulunan İrlanda merkezli kripto para borsası Bitsane, kullanıcıların paralarını da yanında götürerek kapandı. Borsanın Twitter ve Facebook hesapları da silindi.

Forbes’ta yer alan habere göre, İrlanda merkezli bir kripto para borsası olan Bitsane, tası tarağı toplayarak ortadan kayboldu. Borsa yöneticilerinin büyük olasılıkla yüz binlerce kullanıcının varlıklarını da yanında götürdüğü düşünülüyor.

Hesap sahipleri Forbes’a Mayıs ayında Bitcoin, XRP ve diğer birçok kripto parayı borsadan çekemediklerini, Bitsane’in destek ekibinin de e-postalara “para çekme işlemlerinin teknik nedenlerden dolayı geçici olarak devre dışı bırakıldı” yanıtını verdiğini söyledi.

17 Haziran’a gelindiğinde ise Bitsane’in internet sitesi kapatıldı, Twitter ile Facebook hesapları silindi. Borsaya gönderilen e-postalar da artık geri dönüyor.

Bitsane kurbanları tarafından oluşturulan Telegram ve Facebook gruplarında çoğu kişi 5000 dolara kadar para kaybettiğini iddia ediyor. Bununla beraber, Forbes’un ulaştığı bir başka kullanıcı, Bitsane’de 150,000 dolar değerinde XRP ve Bitcoin bulundurduğunu, tamamını kaybettiğini söyledi.

Bitsane, internet sitesine göre 246,000 kayıtlı kullanıcıya sahipti. Dahası CoinMarketCap, borsanın 31 Mayıs’ta günlük işlem hacminin 7 milyon dolar olduğunu gösteriyor.

Borsa, 2016 yılının Kasım ayında açılmıştı ve Dublin’de Bitsane LP olarak kayıtlıydı. Bitsane’in CEO’su Aidas Rupsys ve teknoloji direktörü Dmitry Prudnikov’du. Prudnikov, LinkedIn hesabını sildi ve ne Prudnikov’a ne de Rupsys’e ulaşılamıyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl