Bitstamp, büyük çaplı Bitcoin hareketini soruşturuyor

Bitcoin'in Bitstamp'te büyük bir satış emri ile 6100 dolara sarkmasının ardından borsadan yapılan açıklamada, olayın araştırıldığı bildirildi.

Kripto para borsası Bitstamp’te gece saatlerinde yaklaşık 2000 BTC’lik büyük bir satış emri, fiyatın 6100 seviyelerine doğru ani bir kırılma yaşamasına yol açtı.

Aynı zamanlarda kaldıraçlı kripto para alım satımı yapılabilen BitMEX borsasında da 207 milyon dolarlık long (short) pozisyon tasfiye oldu.

BitMEX’teki sözleşmeler Bitstamp, Coinbase Pro ve Kraken’deki fiyatların ortalamasına dayanıyordu. Dolayısıyla BitMEX’teki bu tasfiye, büyük ölçüde Bitstamp’teki 2000 BTC’lik satış emrini takiben fiyatın 6178 dolara inmesinden kaynaklandı.

Bunun planlı bir operasyon olduğu üzerinde duruluyor. Bitstamp’ten yapılan açıklamada olayın araştırıldığı bildirildi. Açıklamada, “Bugün BTC/USDT işlem çiftimizde büyük bir satış emri işleme konuldu ve bu durum emir defterini güçlü bir şekilde etkiledi.” denildi ve emir defterinde büyük çaplı harekete neden olan her olayın yakından incelendiği belirtilerek soruşturma başlatıldığı aktarıldı.

En büyük kripto para, TSİ 13.30 itibari ile Bitstamp’te 7212 dolardan işlem görüyor.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl