BlackRock Bitcoin ETF’i rekor kırdı: Tek işlem gününde 520 milyon dolar

Bitcoin ETF'leri 27 Şubat gününü 576 milyon dolarlık net girdiyle kapadılar. Bu rakam, ETF'lerin en çok net yatırım aldığı 3. gün oldu. En büyük ETF ihraççısı olan BlackRock'taki girdi ise net 520 milyon dolara ulaştı. Bu rakam 11 Ocak'tan bu yana işlem gören IBIT ETF'i için rekordu.

Bitcoin spot ETF’leri 27 Şubat işlem gününü de pozitif şekilde tamamladı ve net 576 milyon dolarlık yatırım aldı. Grayscale çıkışları dün de sürerken rakam 125 milyon dolardı.

BlackRock rekor kırdı

Günün kazananı ise açık ara BlackRock oldu. 10 trilyon dolarlık yatırım yönetim şirketi, net 520 milyon dolar girdi aldı. Bu rakam 13 Şubat’taki 493 milyon dolarlık yatırımı geçerek şirketin aldığı en büyük talebi gösterdi. İkinci sırada 126 milyon dolar ile Fidelity ve 3. sırada ise 18 milyon dolar lle Bitwise ETF’i vardı.

ETF’lerde kümülatif net girdi 6.72 milyar doları geride bırakırken, şirketlerin elinde ise toplamda 43 milyar dolarlık Bitcoin bulunuyor. Bu BTC’ler, toplam arzın %3.86’sına tekabül ediyor.

ETF’ler haftaya da mükemmel bir başlangıç yapmış ve pazartesi günü 519 milyon dolarlık net yatırımlar almışlardı. Bitcoin’deki yükseliş de pazartesi günü itibarıyla başlamış ve en büyük kripto para 53 bin dolar seviyesinden salı sabahı itibarıyla 57 bin dolara çıkmıştı.

Bitcoin, haberin yazıldığı dakikalarda ise 59.150 dolar civarında işlem görüyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl