Dünyanın en büyük yatırım şirketi geleceği kripto paralarda görüyor

BlackRock, 26 Şubat Pazartesi günü yayınlanan raporunda kripto para birimlerinin gelecekte yaygın bir şekilde kullanılacağının öngörüldüğünü bildirdi.

Dünyanın en büyük yatırım şirketi BlackRock, 26 Şubat Pazartesi günü yayınlanan raporunda kripto para birimlerinin gelecekte yaygın bir şekilde kullanılacağının öngörüldüğü bildirildi.

5.7 trilyon dolarlık bir varlığı kontrol eden dev şirket, geleneksel yatırım porföylerine girebilmek için kripto para birimlerinin volatilitesinin dağılmasının zaman alacağını ifade etti.

Raporda ayrıca, “Piyasaların olgunlaşmasıyla kripto para birimlerinin gelecekte daha yaygın şekilde kullanılacağını öngörüyoruz. Şimdilik yatırımlarının tamamını kaybetmeyi göze alabilecek kişiler tarafından dikkate alınmaları gerektiğine inanıyoruz.” denildi.

BlackRock, Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin yatırım potansiyeli hakkında sessizce yürüttüğü destekleyici tavrı ile diğer finans devlerinden ayrışıyor.

Şirketin önde gelen stratejistlerinden biri daha önce yaptığı bir açıklamada, kripto para birimlerini yakın inceleme altına aldıklarını ifade etmiş ve “ilginç bir gelişme” olarak nitelemişti.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl