Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

8 trilyon dolarlık varlıkları yöneten BlackRock, Bitcoin ile ‘uğraştığını’ açıkladı

blackrock

Yönetimi altındaki yaklaşık 8 trilyon dolarlık varlıkla dünyanın en büyük varlık yöneticisi olan BlackRock’ın yatırım sorumlusu Rick Rieder, CNBC’ye yaptığı açıklamada, şirketin Bitcoin ile ‘uğraşmaya başladığını’ söyledi. Rieder, konu hakkında detay vermezken açıklama, BlackRock’ın Bitcoin’e yatırım yaptığı şeklinde yorumlandı.

Geçtiğimiz ay ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) kayıtlarına giren iki belge, BlackRock’ın bazı fonları aracılığıyla Bitcoin’e dayalı vadeli sözleşme alabileceğini bildirdiğini gösteriyordu. Şirket ayrıca Aralık ayında da kripto varlıkların değerlemesinde uzman bir yönetici aradığı ilan yayınlamıştı.

Rieder, açıklamalarının devamında insanlar alternatif değer depoları ararken Bitcoin’e olan ilginin arttığını ifade etti. Rieder, “Bence teknoloji gelişti ve regülasyonlar, bazı insanların [Bitcoin’in] portföyün bir parçası olması gerektiğini düşündüğü noktaya geldi, bu da fiyatı yukarı taşıyor.” şeklinde konuştu.

Bu açıklamaların ortasında Bitcoin, 51 bin doların üzerinde işlem görmeyi sürdürüyor. Kripto para, TSİ 18.20’da 51 bin 300 dolardan alıcı buluyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl