“Bitcoin, Blockchain haftasından sonra yükselişe geçebilir”

Ünlü analist Robert Sluymer'a göre, New York Blockchain haftasının ardından Bitcoin, bugüne kadarki en büyük çıkışını yakalayabilir.

Ünlü analist Robert Sluymer’a göre, New York Blockchain haftasının ardından Bitcoin bugüne kadarki en büyük çıkışını yakalayabilir.

Fundstrat Global Advisors’ın yönetim direktörü ve teknik strateji uzmanı Robert Sluymer, CNBC’nin Fast Money programına dün yaptığı açıklamada, “Kriptolar dibe vurdu ama şimdi bir iyileşme durumundayız.” ifadelerini kullandı.

Sluymer, Perşembe günü 9 bin doların üzerinde seyreden Bitcoin‘in, bu noktadan yükselmeye devam edeceğini söyledi. Sluymer ayrıca, 11 Mayıs’ta başlayacak olan Blockchain haftası yıllık etkinliğinin Bitcoin’in yükseleceğine dair başka bir işaret olduğunu belirtti.

Tüm hafta boyunca devam edecek olan etkinliğe, St. Louis Federal Rezerv Bankası Başkanı James Bullard, Avrupa Parlamentosu üyesi Eva Kaili ve Twitter CEO’su Jack Dorsey gibi önemli isimler katılacak.

2015 yılındaki ilk Blockchain haftasına yalnızca 1.500 kişi katılmıştı. Bir sonraki yıl, katılım yaklaşık 2.700’e ulaşarak neredeyse iki katına çıktı.

Bu yıl etkinliğe, yarısı ABD dışından gelecek yaklaşık 8 bin kişinin katılımı bekleniyor.

Sluymer, tarihsel olarak her yıl Bitcoin’in Blockchain haftasının en büyük etkinliklerinden biri olan Consensus’tan sonra artış gösterdiğini söyledi.

2015 yılında Consensus’ten sonra dijital para yüzde 23 artış göstermişti.

Sluymer ayrıca, kriptoların volatiliteleri göz önüne alındığında bu gerçekleşmesi muhtemel olan yükselişin büyük bir miktar olmadığını ancak bu yükselişten sonra yıl sonuna kadar yükselmeye devam ettiğini belirtti.

Sluymer, 2016 yılında Bitcoin’in Consensus konferansından sonra yüzde 10 artış gösterdiğini ve bundan sonra yıl sonuna kadar yüzde 80 oranında yükselmeye devam ettiğini örnek olarak ifade etti.

Bu yılki Consensus konferansı, 14 Mayıs Pazartesi günü gerçekleşecek.

Bitcoin geçtiğimiz Aralık ayında yaklaşık 19.500 dolara yükselmişti ve bu yılın başında 6.000 dolara kadar düştü.

Sluymer ayrıca, coin’in en dip seviyesini geride bırakmış olabileceğimizi belirtti.

Perşembe günü Fundstrat, Bitcoin’in 2019 yılına kadar 64 bin dolar seviyesine gelebileceğini tahmin ettikleri bir belge yayınlamıştı.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl