McGlone’dan Bitcoin yorumu: Ayı piyasasında sona yaklaştık

Bloomberg’ün Kıdemli Emtia Stratejisti olan Mike McGlone, yakın zamanda verdiği bir röportajda kripto para piyasasına ilişkin düşüncelerini aktardı.

Ünlü stratejist Mike McGlone, Stansberry Research’den Daniela Cambone’e verdiği röportaj sırasında kripto para piyasasına ilişkin yorumlarda bulundu.

Bloomberg stratejisti yaptığı açıklamada, “Kripto paralar şimdiden yüzde 80 oranında değer kaybetti. Bir şey yüzde 80 oranında değer kaybetmişken daha fazla düşüşte kalmak istemezsiniz. Kripto paralar için bu ayı piyasasının son aşamalarında olduğumuzu düşünüyorum ancak bu [geçiş] kolay olmayacak.” diye konuştu.

“Mümkün olduğu kadar zorlaştıracaklar”

Tipik olarak piyasaların sadece V dip formasyonu yapmayacağını söyleyen McGlone, “Bunu mümkün olduğunca zorlaştırmak zorundalar. Özellikle de ayı piyasalarında işlem yaparken öğrendiğim en önemli şey, saçınızı başınızı yolduracakları, herkesten para alacakları, ayrıca değişken ve zor olmaları gerektiği” dedi.

Ünlü stratejist, bunun bir ‘kripto kışı’ olmadığını, ’emtia dışındaki her şeyin kışı’ olduğunu ifade ederek emtiaların düşmek zorunda olduğunu, düşmediği takdirde Fed’in düşene kadar sıkılaştırmaya devam edeceğini aktardı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR – Yıllarca dokunulmayan 1200 Bitcoin harekete geçti

“Bitcoin 10 ila 12 bin dolara inebilir”

McGlone, 26 Kasım 2022 tarihinde yayınlanan bir başka röportajında ise Bitcoin fiyatının kısa ve orta vadede ne kadar düşebileceğini analiz etti. Analizinde Bitcoin’in 2000 ila 2002 yılları arasındaki internet hisseleriyle karşılaştırıldığı aşamada olduğunu belirtti. Bloomberg stratejistine göre Bitcoin, 10 bin ila 12 bin dolar civarında çok iyi bir taban oluşturabilir. Bunun çok sağlam bir destek olacağını söyleyen McGlone, varlığın nihayetinde bir noktada, öne çıkacağını ve yukarı doğru yörüngesini sürdüreceğini belirtti.

“Ethereum’un bin dolar seviyesi mühim”

Ethereum konusuna da değinen ünlü analist, “İzlediğim ve yakından takip ettiğim bir şey de Ethereum. Ethereum, daha önce konuştuğumuz gibi bin 200 dolar civarında, 2019’un sonundan bu yana yaklaşık 12 kat arttı. Bu da COVID pandemisinden hemen önceyi işaret ediyor. Bu yüzden bin dolar civarındaki bu seviyeye oldukça iyi ve sağlam bir destek olarak bakalım.” dedi.

Bitcoin Haberleri

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl