Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Bitcoin için Bobby Lee ’60 bin’, Tom Lee ’20 bin’ dedi

Kripto para piyasasının ünlü isimleri Bitcoin'i yorumladı. Bobby Lee, birkaç yıl içinde '60,000' derken Tom Lee, 2018 sonu için '20,000' dedi.

Çin, kripto para yasaklarına yenilerini ekler ve ABD’li regülatörler Bitcoin ETF’lerini reddederken kripto para piyasasının ünlü yüzleri Bitcoin fiyatının yeni yükseklere varabileceğine olan inançlarını yineliyorlar.

Çin’in ilk Bitcoin borsası BTCC’nin kurucusu Bobby Lee, bugün Twitter hesabından “Önümüzdeki yıllarda Bitcoin, 60,000 doları geçtiğinde toplam sirkülasyon 1 trilyon dolara ulaşacak. Bu BTC için devasa bir kilometre taşı olacak, ve daha fazla fiyat istikrarına, daha yüksek küresel likiditeye ve hatta dünya çapında daha hızlı adaptasyona yol açacak” yorumunu yaptı.

Lee, bir takipçisinin bunun ne zaman gerçekleşeceğini düşündüğü sorusuna “2-3 yıl içinde olabileceğini düşünüyorum.” yanıtını verdi.

Bu hafta Bitcoin’le ilgili iki ciddi gelişme yaşandı. SEC, 9 Bitcoin ETF başvurusunun tamamının reddine karar verdi. Çin ise yine birtakım kripto para yasaklarıyla geldi fakat bu iki gelişme de Bitcoin’de beklenen paniği yaratmadı.

Dün CNBC ekranlarında Bitcoin’i yorumlayan bir başka isim Wall Street analisti Tom Lee’ydi. Lee, Bitcoin fiyatının 2018 yılı sonuna kadar hala 20,000 dolar olabileceğini iddia etti. Lee, MSCI Gelişmekte Olan Piyasalar Endeksi ile Bitcoin’i karşılaştırdı ve ikisi arasındaki korelasyona dikkat çekti. Analist, ardından “Gelişmekte olan bir piyasadaysanız ve borsanızın büyük ölçüde düştüğünü görüyorsanız bu Bitcoin satın almak için çok daha az paranız olduğu anlamına gelir. Bu da ağ etkisini etkiler.” yorumunu yaptı.

→ BITCOIN MADENCİLİĞİ İÇİN 150 DÖNÜMLÜK RÜZGAR ÇİFTLİĞİ

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl

1 yorum

  1. Bitcoin Mağduru Cevapla

    Tabi $20bin’den çakılınca, milleti tekrar nasıl sömürürüz diye ver gazı atlasın herkes. Bobby’nin de Tom’un da sonu çöplük. Bunu haber diye yayınlayan sizlere de sevgiler.