Kripto para piyasası 500 milyar dolar seviyesinde istikrar sağlıyor

Bitcoin fiyatı, bugün 11 bin doların üzerine çıktı. Bunun yanı sıra kripto para piyasası da 500 milyar dolar seviyesinde istikrar sağladı.

Bitcoin, dün 10.350$’a düştükten sonra 11.000$’ın üzerine çıkarak son 24 saatte yaklaşık yüzde 4 oranında bir yükseliş gösterdi. Bitcoin’in bu hareketi, tüm kripto paraları da olumlu etkiledi.

Bitcoin’in günlük ticaret hacmi ve küresel kripto para piyasası, son 24 saat içinde güçlü bir seyir izledi. Tüm kripto para borsalarında Bitcoin’in günlük ticaret hacmi, birçok analistin öne sürdüğü gibi 13.000$’a göz kırpıyor.

Güney Kore’de Bitcoin’in ticaret hacmi son bir ayın en yüksek seviyesinde

Güney Kore’de Bitcoin’in günlük ticaret hacmi, son bir ayın en yüksek seviyesine ulaştı. Son 24 saat içinde 80 binden fazla Bitcoin’in ticareti yapıldı. Güney Kore’nin en büyük medya organlarından biri olan HanKyoReh, Ocak ayının ortalarından bu yana ilk kez Bitcoin ve kripto para piyasasına olan talebin arttığını bildirdi.

Son birkaç gündür Bitcoin’in yükseliş ivmesini sürdürdüğü göz önüne alındığında, birçok yatırımcı muhtemelen FOMO nedeniyle (fırsatı kaçırma korkusu) yatırım yapmaya başladı.

Şu anda Bitcoin, yalnızca iki ay önce fiyatı 20.000$’a çıkaran muazzam boğa koşusuna benzer fiyatlarda seyrediyor.

Öte yandan geçtiğimiz hafta bildirdiğimiz gibi, kripto paralara odaklı girişim sermayesi şirketi Pantera Capital’in CEO’su Dan Morehead’in Bitcoin’in fiyatının önümüzdeki birkaç hafta içinde artacağını söylemişti. Morhead, ayı piyasalarının çoğunun ortalama olarak 71 gün sürdüğünü ve dolayısıyla Bitcoin’inin önümüzdeki hafta değer kazanmak için ideal bir konumda olacağını ifade etmişti.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl