Bitcoin’de boğadan umutlu olmak için 4 neden: Coinbase, Nasdaq, Bakkt ve Citi

Kripto para piyasalarındaki düşüşle birlikte büyük şirketlerin ilgisi ve yatırımı daha da arttı. Öne çıkanlar Coinbase, Nasdaq, Bakkt ve Citi oldu.

Kripto para piyasaları uzun bir süredir karanlıkta. Birçok kripto meraklısı ve tüccar, piyasalardaki bu durumun yakında bitip bitmeyeceğini merak ediyor. Önde gelen kripto para birimlerinden biri olan Ethereum, 200 dolar olduğu o ihtişamlı günlerini arar oldu. Şu anda ETH, 172 dolar civarında seyrediyor ve daha da gerileyecek gibi gözüküyor.

Ancak kripto pazarındaki düşüş sonrası yatırım ve ticaret daha da arttı. Bu durumda öne çıkanlar Coinbase, Nasdaq, Bakkt ve Citi oldu.

Coinbase

Son haberler şirketin ayı piyasasına rağmen hala işe alımlara devam ettiğini gösteriyor. Şirketteki insan gücünün artması sonrası herkesin ortak düşündüğü nokta kitlesel bir planlama içerisinde oldukları. Şirket 6 ayda 250 personeli işe aldı. İstihdam edilen elemanlar Chicago, Tokyo, Dublin ve Portekiz’deki ofislere dağıtıldı. Bu adımla Coinbase küreselleşmeye devam ediyor.

Bu arada yakın zaman önce şirketin Wall Street’in finansal devi Blackrock ile birklikte Bitcoin ETF planlaması içinde olduğu da iddia edildi.

Nasdaq

Nasdaq’ın yakında bir kripto para birimi platformu açmayı planladığı öne sürülüyor. Dünyanın en büyük ikinci borsası olan Nasdaq’ın Bitcoin’in popülaritesi göz önüne alındığında kripto para ticaretine girmek istemesi son derece doğal.

Hatta şirket ilk adımları atmaya hazırlanıyor. Kasım ayında kripto merkezli analiz ürünlerinin lansmanı gerçekleştirilecek.

Teyit edilemeyen bilgilere göre şirket ayı piyasasından faydalanmayı ve Bitcoin ile diğer kripto para birimlerinden satın almayı hedefliyor.

Bakkt

New York Menkul Kıymetler Borsası’nın sahipleri tarafından desteklenen Bakkt da Kasım ayında faaliyete geçecek. Bakkt, Bitcoin ve diğer kripto para birimlerini finansal varlık olarak kabul etti. Kasım ayında piyasaya sürülmeden önce bile, şirketin Twitter sayfası dünyanın dört bir yandan takibe alındı ve 30 bin takipçiye ulaştı.

CEO’su Kelly Loeffler bir kaç kez açıklamasında açılışın ardından kendilerini yoğun bir sonbaharın beklediğini ifade etti.

Citi

Birkaç gün önce Citigroup’un Bitcoin gibi kripto paralara yönelik olarak Digital Asset Receipt ya da DAR olarak anılan bir finansal enstrüman geliştirdiği ortaya çıktı. Bu finansal enstrüman, ABD’de bulunan yatırımcıların ABD dışındaki ülkelerin hisse senetlerine yatırım yapabilmelerine imkan veren bir başka enstrüman olan American Depositary Receipt ya da bir başka deyişle ADR gibi çalışıyor. ADR’de yabancı hisse senetleri, bir banka tarafından tutuluyor ve daha sonra bir depo sertifikası ihraç ediliyor.

Söylenene göre bu yöntem önemli bir meşruiyet katmanı sağlayacak ve yatırımcılara yatırımı, zaten aşina oldukları bir sistemde takip etme olanağı verecek.

Kaosun ortasında Coinbase, Nasdaq, Bakkt ve Citi’nin bu hamleleri piyasalarda umudun yeşermesini sağladı.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl