Bomba tehdidi: “50 Bitcoin gönderin, yoksa binaları havaya uçururuz”

Ukrayna'da binaları havaya uçurma tehdidi ile 50 Bitcoin talep eden teröristler yakalandı. Teröristler, ciddi olduklarını kanıtlamak için bir metro istasyonunun yakınında bomba bile patlattı.

2293 0
terorist

Ukrayna’nın devlet iç güvenlik teşkilatı Ukrayna Güvenlik Servisi’nin açıklamasına göre, ülkenin başkentindeki binaları havaya uçurmama karşılığında Bitcoin talep eden teröristleri yakaladı.

Kurumun resmi Facebook sayfasındaki bir gönderiye göre, 60 yaşındaki iki erkek, Kiev’deki bir apartman binasına Bitcoin adreslerine 50 BTC gönderilmediği takdirde o binayı veya bir başkasını havaya uçurma tehdidinin yer aldığı bir not gönderdi.

Teröristler, ciddi olduklarını kanıtlamak için 21 Temmuz’da bir metro istasyonunun yanında küçük bir bomba bile patlattı, daha sonra polisleri iki defa arayarak Kiev’in diğer yerlerine de bomba yerleştirdiklerini bildirdiler.

Teröristler tarafından hazırlanan o not kağıdı
Teröristler tarafından hazırlanan o not kağıdı

Cep telefonu verilerini ve sokak kameralarını analiz eden kolluk kuvvetler, iki şüpheliyi gözaltına aldı.

Ukrayna İçişleri Bakanlığı bakan yardımcısı Anton Herashchenko, ileri yaşlarına rağmen şüphelilerin çeşitli suçluların kripto parayı nasıl kullandıklarını öğrendiklerini ve bir dijital cüzdana para aldıktan sonra cezadan kaçmayı hedeflediklerini söyledi.

Tehdit notunda yer alan Bitcoin cüzdan adresine bilinmeyen bir cüzdandan 22 Temmuz’da 0.00012258 BTC’lik aktarım yapıldığı belirlendi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl