Bitcoin yatırımcılarının yüzde 18’i Bitcoin almak için borç para kullandı

Araştırma şirketi LendEDU’ya göre Bitcoin yatırımcılarının yüzde 18’inden fazlası bu kripto para birimine yatırım yapmak için borç para kullandı. 672 katılımcıyla gerçekleştirilen küresel araştırmada, yatırımcılara Bitcoin‘i almak için hangi yöntemi kullandıkları soruldu. Verilen cevaplara göre yatırımcıların çoğu kredi kartı ve ACH transferi (EFT’ye benzer bir sistem) kullandı. Bitcoin’e kredi kartı ve banka kartı gibi yöntemlerle borç para alarak yatırım yapan yüzde 18.6’lık kitlenin yüzde 22.13’ü Bitcoin satın aldıktan sonra borçlarını ödemediklerini bildirdi: Aşırı genelleme Son zamanlarda günde 250 binden fazla...

Araştırma şirketi LendEDU’ya göre Bitcoin yatırımcılarının yüzde 18’inden fazlası bu kripto para birimine yatırım yapmak için borç para kullandı.

672 katılımcıyla gerçekleştirilen küresel araştırmada, yatırımcılara Bitcoin‘i almak için hangi yöntemi kullandıkları soruldu. Verilen cevaplara göre yatırımcıların çoğu kredi kartı ve ACH transferi (EFT’ye benzer bir sistem) kullandı.

Bitcoin’e kredi kartı ve banka kartı gibi yöntemlerle borç para alarak yatırım yapan yüzde 18.6’lık kitlenin yüzde 22.13’ü Bitcoin satın aldıktan sonra borçlarını ödemediklerini bildirdi:

Aşırı genelleme

Son zamanlarda günde 250 binden fazla kullanıcı kaydı alan dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, bunun sonucunda geçici olarak yeni üye kayıtlarını askıya aldı. Ayrıca Coinbase ve Bitstamp de günde 100 binden fazla kullanıcı kaydı alıyor. Coinbase, şu anda 20 milyondan fazla kullanıcıya sahip.

Bitstamp kurucu ortağı ve CEO’su Nejc Kodriç, Aralık ayı başında şunları söyledi:

“Şu anda 100 binden fazla yeni kullanıcı kaydı aluyoruz. Böyle bir artışla başa çıkmak zor.”

Dolayısıyla 672 Bitcoin kullanıcısı, küresel Bitcoin ve kripto para piyasasının tamamı hakkında genelleme yapabilmek için yeterli değil.

Fakat Bitcoin yatırımcılarının küçük bir kısmının uzman ve analistlerin tavsiyelerine karşın borç parayla kripto para yatırımı yaptıklarını kabul etmek önemli.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl