Bitcoin zirveye koşarken borsalardan 2.3 milyar dolarlık BTC çıktı

Bu gece saatlerinde yeniden 64 bin dolar seviyesini aşan Bitcoin, 63 bin dolar civarına geri çekilirken, zincir üstü veriler ise borsalardan hızlı şekilde BTC çıkışı olduğunu gösteriyor. Sadece cuma günü borsaların dışına alınan Bitcoin değerinin 2.3 milyar dolar olduğu görülüyor. Kripto paraların borsalardan çıkması, yatırımcıların, kısa vadede satış yapmayı düşünmediklerinin en büyük işareti olarak görülüyor.

Bitcoin 2021 yılının kasım ayında ulaştığı 69 bin dolarlık rekoruna göz kırpmaya devam ederken, borsalardaki çıkışlar da ciddi şekilde artmaya başladı.

“Son 5 yılın en büyüklerinden…”

Glassnode verilerinden aldığı bir görseli paylaşan analist ve araştırmacı James Van Straten, milyar dolarlık çıkışlara dikkat çekti:

“Sadece cuma günü 2.3 milyar doların üzerinde BTC borsalardan çıkış yaptı. Son 5 yıldaki en büyük çıkışlardan biri oldu. Binance’ten çıkan BTC değeri 400 milyon dolara ulaştı. Çıkan paranın 200 milyon dolarlık kısmı da Coinbase Prime’a gönderildi. Dolayısıyla 2.3 milyar doları, belki de 2.1 milyara düşürmeliyiz. Ama Binance’te görülen çıkışlar ilginç”

1.1 milyar dolarlık satış da fiyatı düşürememişti

Son dönemde Bitcoin’in yükselişindeki en büyük faktör olan ETF’lere de büyük girişler olmaya devam ediyor. Hatırlanacağı üzere perşembe ve cuma günleri Grayscale şirketi toplamda yaklaşık 1.1 milyar dolarlık satış yapmış ancak Bitcoin, büyük satışlara rağmen 60 bin doların üzerinde kalmaya devam etmişti.

İşte bu gece saatlerinde gelen 64 bin dolarlık fiyat da, bugün piyasaların açılmasıyla birlikte talebin daha fazla artabileceğini gösteriyor.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl