Borsalardan dün 400 milyon dolarlık Bitcoin çekildi

Bitcoin dün 30 bin dolarlık kritik fiyat eşiğini aştı ancak daha sonra geri düştü. Fiyatın yükselişiyle aynı zamana denk gelen büyük BTC çıkışı ise gözlerden kaçmadı.

bitcoin haberleri

Kripto para piyasaları dün çok önemli bir gelişmeye şahitlik etti. Borsalardan 400 milyon dolarlık Bitcoin çekildi. Bu rakam, 2023 yılındaki en büyük üçüncü borsa çıkışı oldu. En büyük kripto paranın, bir türlü sağlam bir kapanış yapamadığı 30 bin doların üzerine çıkması da dikkat çekti. Bitcoin, ağustos ayında ikinci defa bu seviyenin üzerine çıktı ancak daha sonra yeniden altına düştü.

ETF yorumları artıyor

Bitcoin başta olmak üzere kripto paralar hakkındaki olumlu haberlerin ise her geçen gün artması iyi gidişatı tetikliyor olabilir. PayPal’ın sabit coin çıkaracağını resmen açıklaması ve özellikle spot Bitcoin ETF’leri konusunda üst üste gelen olumlu bilgiler fiyatı yukarı taşıyor olabilir.

Özellikle geçen hafta iki Bloomberg analistinin yazdığı ETF raporunda, “2023 sonuna kadar spot Bitcoin ETF’ine onay verilme oranını %65 görüyoruz” demeleri, ve dün de Mike Novogratz’ın “6 ay içinde bir ETF’in kabul edileceği yönünde duyumlar aldık.” sözleri bu anlamdaki olumlu gidişat hakkında ipuçları veriyor.

ETF başvurusu yapan şirketlerden biri olan ARK Invest’in CEO’su Cathie Wood da, 13 Ağustos’ta SEC’nin kendileri hakkında vereceği kararlar ilgili olarak erteleme beklediklerini ancak daha sonra birkaç ETF başvurusunun da üst üste onaylanabileceğini düşündüğünü söylemişti.

İşte tüm bu gelişmelerin ardından borsalardan 400 milyon dolara yakın BTC çıkması da gözlerden kaçmadı.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl