Borsa İstanbul Başkanı Karadağ’dan Bitcoin açıklaması

Borsa İstanbul Başkanı Himmet Karadağ, Bloomberg HT’ye verdiği demeçte Bitcoin ve Blockchain‘e değindi. Karadağ, Blockchain teknolojisinin izlenmesi gerektiğini fakat Bitcoin’in çok manipülatif olduğunu ifade etti. ‘Kumar oynamak isteyen gitsin piyango bileti alsın’ Bitcoin’le ilgili olarak “Kumar oynamak isteyenler gitsin piyango bileti alsın” diyen Karadağ’ın açıklamaları şöyleydi: “Kriptoloji alanına yatırım yapmayan kuruluşlar ciddi anlamda geride kalacaklar. Ancak Bitcoin çok manipülatif. Kumar oynamak isteyen gitsin piyango bileti alsın. Bugün 3 lira, yarın 3 milyon derken bir sonraki gün aşağı yönlü harekette mağduriyetler...

Borsa İstanbul Başkanı Himmet Karadağ, Bloomberg HT’ye verdiği demeçte Bitcoin ve Blockchain‘e değindi.

Karadağ, Blockchain teknolojisinin izlenmesi gerektiğini fakat Bitcoin’in çok manipülatif olduğunu ifade etti.

‘Kumar oynamak isteyen gitsin piyango bileti alsın’

Bitcoin’le ilgili olarak “Kumar oynamak isteyenler gitsin piyango bileti alsın” diyen Karadağ’ın açıklamaları şöyleydi:

“Kriptoloji alanına yatırım yapmayan kuruluşlar ciddi anlamda geride kalacaklar. Ancak Bitcoin çok manipülatif. Kumar oynamak isteyen gitsin piyango bileti alsın. Bugün 3 lira, yarın 3 milyon derken bir sonraki gün aşağı yönlü harekette mağduriyetler yaşamasınlar. Ama finans teknolojisinde yer alan kurumların blockchain teknolojileri ve benzer teknolojileri takip ediyor olması lazım. Hem yatırım maliyetlerini azaltıyor, hem de güvenliği oldukça yüksek seviyelere çıkıyor”

Öte yandan Borsa İstanbul, Blockchain teknolojisindeki gelişmeleri yakından izliyor. Karadağ, geçtiğimiz haftalarda Borsa İstanbul’a ait bir dijital para üzerinde çalıştıklarını adının da BISTcoin olabileceğini söylemişti.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl

1 yorum

  1. Haci Yanıtla

    Ne dedi simdi? milli piyango dedi sanirim borsaciya bak borsaciya